Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tréninky na ledě, v posilovně a noční zábava. Malí hokejisté si užívají první společný kemp

  • Orlová,

Malým hokejistům z Orlové začala sezona prvním ročníkem hokejového kempu. Děti trénují na ledě, ale zažívají i noční dobrodružství.

“Děti trénují čtyřikrát denně. Dvakrát na ledě, dvakrát na suchu. Mají i kompenzační cvičení a volnou zábavu. Spíme tady ve stanech. Děti si to užívají,” řekl hlavní trenér klubu HC Orlová Jiří Pavlát.

A to není vše. Dětem se budou věnovat i opravdoví profesionálové.

“Navázali jsme spolupráci s Jirkou Polanským, Martinem Adamským z Třince, Romanem Szturcem a Ondřejem Šedivým z Vítkovic, kteří nám přijdou pomoci trénovat děti. Ty budou mít zážitek,” dodal hlavní trenér. 

“Baví mě to, protože můj brácha Kuba také hraje hokej. Jsem brankářka,” řekla malá hokejistka.

“Dneska jsme měli první trénink a baví mě to. Už jsem se za kluky těšil,” dodal hráč.

Od 18h na led vyjíždějí také hobby hokejisté, ,kteří stejně jako děti trénují pilně celé 4 dny v rámci kempu. Jedná se o hráče, kteří nikdy hokej nehráli.

Jediné, co nejen malé hokejisty trápí, je že nevidí dobře na puk. Tento problém chce radnice ale vyřešit.

“S tím máme na začátku sezony problém, protože je tady strašná mlha. Venku je teplo. Letos je naplánována nová vzduchotechnika na celém stadionu. Koncem srpna bychom měli mít vzduchotechniku hotovou a měla by tady být větší viditelnost a lepší podmínky pro hokej,” vysvětlil trenér.

Bohužel hokejisté budou muset ještě chvíli na novou vzduchotechniku počkat.

“Hokejisté mají pravdu, předpokládaný termín byl v srpnu letošního roku, ale bohužel město Orlová musí opakovat výběrové řízení pro nedostatek uchazečů a zájemců. Přišli nové cenové nabídky, takže se budou otevírat obálky a realizace by mohla proběhnout na podzim letošního roku,” dodala vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská.

Vzduchotechnika bude radnici stát zhruba dva miliony korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy