Havířov začne stavět zařízení na zpracování odpadu. Orlová bude členem společnosti

  • 12:46,
  • Orlová,

Orlová je dalším městem, které vstoupí do společnosti na zpracování komunálního odpadu. Zařízení se začne stavět v Havířově. Proč se tak zastupitelé rozhodli, objasnil starosta Miroslav Chlubna.

Orlová stála před rozhodnutím, jak bude reagovat na novou legislativu ohledně zákazu skládkování komunálního odpadu. Zastupitelé usoudili, že pro město, a především pro občany, bude výhodnější se připojit do společného projektu, který chystá Havířov. 

“Budeme třídit odpad až do množství 95%, což je naprosto skvělé. Zbytek bude uložen na skládku. Od prvního dne budeme plnit ukazatelé EU, což je zase dobře. A hlavně budeme moci lidem zaručit nižší cenu za odpady, i když cena bude pomalu růst, ale budeme jim schopni zaručit to, že sleva je vázána na množství vytřídění komunálního odpadu a bude od počátku započítávána. Bude to výhodné," vysvětlil starosta Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Zařízení na zpracovávání komunálního odpadu se začne stavět průmyslové zóně Dukla a bude stát až 400 milionu korun. Značnou část by měla pokrýt dotace.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků