Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov začne stavět zařízení na zpracování odpadu. Orlová bude členem společnosti

  • Orlová,

Orlová je dalším městem, které vstoupí do společnosti na zpracování komunálního odpadu. Zařízení se začne stavět v Havířově. Proč se tak zastupitelé rozhodli, objasnil starosta Miroslav Chlubna.

Orlová stála před rozhodnutím, jak bude reagovat na novou legislativu ohledně zákazu skládkování komunálního odpadu. Zastupitelé usoudili, že pro město, a především pro občany, bude výhodnější se připojit do společného projektu, který chystá Havířov. 

“Budeme třídit odpad až do množství 95%, což je naprosto skvělé. Zbytek bude uložen na skládku. Od prvního dne budeme plnit ukazatelé EU, což je zase dobře. A hlavně budeme moci lidem zaručit nižší cenu za odpady, i když cena bude pomalu růst, ale budeme jim schopni zaručit to, že sleva je vázána na množství vytřídění komunálního odpadu a bude od počátku započítávána. Bude to výhodné," vysvětlil starosta Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Zařízení na zpracovávání komunálního odpadu se začne stavět průmyslové zóně Dukla a bude stát až 400 milionu korun. Značnou část by měla pokrýt dotace.
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Základní škola Rychvald, okres Karviná, příspěvková organizace
Rychvald
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

A.D.S. stabil s.r.o.
Rychvald
od 14 470 Kč/měsíc

Detail

ZUMI Transport s.r.o.
Havířov
od 16 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků