Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov začne stavět zařízení na zpracování odpadu. Orlová bude členem společnosti

  • Orlová,

Orlová je dalším městem, které vstoupí do společnosti na zpracování komunálního odpadu. Zařízení se začne stavět v Havířově. Proč se tak zastupitelé rozhodli, objasnil starosta Miroslav Chlubna.

Orlová stála před rozhodnutím, jak bude reagovat na novou legislativu ohledně zákazu skládkování komunálního odpadu. Zastupitelé usoudili, že pro město, a především pro občany, bude výhodnější se připojit do společného projektu, který chystá Havířov. 

“Budeme třídit odpad až do množství 95%, což je naprosto skvělé. Zbytek bude uložen na skládku. Od prvního dne budeme plnit ukazatelé EU, což je zase dobře. A hlavně budeme moci lidem zaručit nižší cenu za odpady, i když cena bude pomalu růst, ale budeme jim schopni zaručit to, že sleva je vázána na množství vytřídění komunálního odpadu a bude od počátku započítávána. Bude to výhodné," vysvětlil starosta Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Zařízení na zpracovávání komunálního odpadu se začne stavět průmyslové zóně Dukla a bude stát až 400 milionu korun. Značnou část by měla pokrýt dotace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy