Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Orlové má obavy z nového skladu s nebezpečným materiálem. Společnost tvrdí, že se není čeho obávat

  • Orlová,

Soukromá společnost chce na území Orlové vybudovat sklad s nebezpečným tuhý materiálem. Radnice je proti. Společnost však tvrdí, že se lidé nemají čeho obávat.

V tomto průmyslovém areálu na ulici Lazecké v Orlové chce soukromá společnost vybudovat sklad odpadů. Pozemek je soukromý, ale v katastru města. A právě radnice se záměrem zásadně nesouhlasí, protože by se zde měl skladovat i nebezpečný tuhý materiál. V záměru se doslova uvádí, že roční projektovaná kapacita zařízení je 10 000 tun, z toho 8 000 tun kategorie nebezpečné.

“Bavíme se o skládce nebezpečného odpadu. Tam už dneska funguje skládka a částečně třídění odpadů ze staveb a oni to chtějí rozšířit o nebezpečný tuhý odpad. Ale řekněme si upřímně, jestli to bude jen tuhý, nebo do budoucna ještě něco jiného. V této chvíli my jsme řekli, že nechceme na území města takovýto provoz,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Zástupce firmy Eden Trade však tvrdí, že se není čeho obávat.

“V této chvíli se tam jedná o materiály typu dřevo, plasty, pneumatiky, ne nebezpečné odpady. Zatím nevíme, že by tam byl nějaký zásadní problém, nějaký nesouhlas. Není to nic proti ničemu, protože ten areál tam funguje v podobném duchu už teď a nyní budou noví provozovatelé,” vysvětlil zástupce společnosti Roman Holý.

Nyní běží na krajském úřadu správní řízení. Pokud úřad sklad odpadů povolí, město bude hledat další možnosti, jak záměru zabránit.
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Rychvald, okres Karviná, příspěvková organizace
Rychvald
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků