Překvapení v Orlové, při stavbě parkoviště dělníci objevili podzemní šachty dlouhé desítky metrů

  • 11:55,
  • Orlová ,

Při stavbě parkoviště v Orlové čekalo na stavebníky velké překvapení. S podzemními šachtami, dlouhými desítky metrů, nepočítali ani oni, ani radnice. Dříve se na pozemku nacházela kotelna.

Radnice v Orlové se rozhodla za krytým bazénem vybudovat velké parkoviště s kapacitou 99 míst a to na ploše, kde dříve stála kotelna. Po odkrytí betonového povrchu čekalo na stavebníky velké překvapení. S podzemními šachtami nepočítali ani oni, ani radnice. 

Město se domnívá, že kdysi při výstavbě kotelny se počítalo i s rozvojem další části Orlové, ke kterému ale nikdy nedošlo. 

"Ke kotelně žádné plány nejsou, nejsou nikde uložené a my jsme v situaci, že místo třiceti metrů podzemních prostor, kanálů, tam máme asi 260 metrů, a to se musí všechno zlikvidovat,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Práce musely být na chvíli přerušeny, aby se našlo řešení. Součástí stavby je i retenční nádrž.

"Zjištěné betonové šachtice a kanály musí být  podle vyjádření geotechnika v celém rozsahu odstraněny. Budou probíhat bourací práce, následně budou zavezeny vhodnou zeminou a betonovým recyklátem. Pak budou provedeny statické zkoušky a na základě statických zkoušek budou provedeny podkladní vrstvy pod nové parkoviště,” vysvětlila pracovnice odboru investic a správy majetku Alena Kasanová.

Výstavba parkoviště se prodlouží o několik týdnů, přesto radnice počítá, že na přelomu roku by měly být práce dokončeny. 
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků