Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Překvapení v Orlové, při stavbě parkoviště dělníci objevili podzemní šachty dlouhé desítky metrů

  • Orlová,

Při stavbě parkoviště v Orlové čekalo na stavebníky velké překvapení. S podzemními šachtami, dlouhými desítky metrů, nepočítali ani oni, ani radnice. Dříve se na pozemku nacházela kotelna.

Radnice v Orlové se rozhodla za krytým bazénem vybudovat velké parkoviště s kapacitou 99 míst a to na ploše, kde dříve stála kotelna. Po odkrytí betonového povrchu čekalo na stavebníky velké překvapení. S podzemními šachtami nepočítali ani oni, ani radnice. 

Město se domnívá, že kdysi při výstavbě kotelny se počítalo i s rozvojem další části Orlové, ke kterému ale nikdy nedošlo. 

"Ke kotelně žádné plány nejsou, nejsou nikde uložené a my jsme v situaci, že místo třiceti metrů podzemních prostor, kanálů, tam máme asi 260 metrů, a to se musí všechno zlikvidovat,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Práce musely být na chvíli přerušeny, aby se našlo řešení. Součástí stavby je i retenční nádrž.

"Zjištěné betonové šachtice a kanály musí být  podle vyjádření geotechnika v celém rozsahu odstraněny. Budou probíhat bourací práce, následně budou zavezeny vhodnou zeminou a betonovým recyklátem. Pak budou provedeny statické zkoušky a na základě statických zkoušek budou provedeny podkladní vrstvy pod nové parkoviště,” vysvětlila pracovnice odboru investic a správy majetku Alena Kasanová.

Výstavba parkoviště se prodlouží o několik týdnů, přesto radnice počítá, že na přelomu roku by měly být práce dokončeny. 
Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků