Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlovské děti mohou v rámci prevence navštěvovat solnou jeskyni

  • Orlová,

Mateřské školy si oblíbily navštěvovat solné jeskyně. V letošním roce však už nebudou muset dojíždět do okolních obcí. Z preventivních důvodů solnou jeskyni navštěvuje i široká veřejnost.

Podzimní a zimní období se blíží, a to se vždy zhorší i ovzduší. Nejhůře na to reagují většinou děti a senioři. Pomoci v rámci prevence by mohl těmto skupinám pobyt v solné jeskyni, která se nachází na krytém bazénu.

“Začíná období chřipek a nachlazení. Malý má teď kašel a má dost velkou rýmu, tak jsem to tady uvítali, aby se trošku zotavil,” řekla maminka.

Myslíte, že to může pomoci?

„Já si myslím, že ano, hodně lidí říká, že to hodně pomáhá. Věřím tomu, že to určitě pomůže,” dodala žena.

„Je to tady pěkné. Jsem poprvé v této jeskyni. Chtěla jsem to zkusit, jaké to tady je,” řekla seniorka.

„Je to vlastně výborná prevence, jak pro malé děti, co se týče respiračních chorob, které bohužel tady v tomto kraji často obyvatelé napadají, tak samozřejmě potom pro starší seniory, kteří už nějaké ty potíže mají, a jim to ulehčuje vlastně to dýchání. V současné době jsme oslovili všechny mateřské školy i základní školy a těšíme se na spolupráci s nimi. Rodiče dětí jsou velice nadšení z této možnosti a jsou velice rádi, že solnou jeskyni máme tady v Orlové a nemusí dojíždět do okolních měst,” vysvětlila marketingová pracovnice SMO Veronika Nogová.

Dětem z mateřských škol se v solné jeskyni líbí.

“My chodíme do solné jeskyně, abychom byli zdraví,” řeklo dítě.

“Tam je písek a sůl a my jsme to nabírali do kyblíku a pak jsme poslouchali pohádku a seděli jsme a dýchali,”dodal jiný předškolák.

Mateřská škola Okružní také musela do solné jeskyně dojíždět. Nyní zváží, zda pro ni nebude výhodnější navštěvovat jeskyni přímo v Orlové.
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

STYLE Company s.r.o. - Havířov
Havířov
od 91 Kč/hod.

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků