Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlované prošli městem v lampionovém průvodu a nechyběl ani ohňostroj

  • Orlová,

V pátek se konal lampionový průvod Orlovou, který již tradičně připravilo Mateřské centrum Bejbáček. Akci si užily zejména děti, pro které byly připraveny i soutěže a na závěr nechyběl ohňostroj.

Krásný zážitek připravilo opět po roce zejména pro děti Mateřské centrum Bejbáček. Lampionový průvod dlouhý několik stovek metrů se vydal na cestu ke koupališti přesně v 17 hodin. Do akce se zapojily celé rodiny. Téměř všichni byli vyzdobeni různými světýlky, nechyběly ani masky. Na konci trasy čekala na děti hudba, mohly se zapojit do světelných soutěží. Bejbáček průvod uspořádal už po deváté.

“Kdysi to začalo, že jsme si maminky řekly, že si uděláme lampionový průvod, protože všude je halloween, tak my si uděláme ten český lampionový. Každý rok se to rozrůstá a je to strašně fajn,” řekla vedoucí Mateřského centra Bejbáček Silvie Tůmová. 

“Těším se a masku mi namalovala mamka. Jsem kostra,” řekl malý chlapec.

“Mě se tady líbí a mám lampión s netopýry,” dodala holčička.

“Líbí se nám to. Chodíme každý rok. Malý si to užívá,” řekla maminka.

Krásným zážitkem pro všechny bylo také vypouštění balónků štěstí s přáním. Vidět jich na večerní obloze desítky najednou, mělo opravdu nádherné. Atmosféru si nenechal ujít ani starosta města s rodinou.

“Já myslím, že účast je dobrá. Lidé stále přicházejí, v dáli vidím další světýlka. Je paráda, že se lidé umí nadchnout pro takovou akci, jít s lampiónem po městě. Děti si to užívají nejvíce,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Závěr letošního Světluškování ukončil několikaminutový ohňostroj.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků