Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové partnerské město Orlové Námestovo má co nabídnout zejména v oblasti turismu

  • Orlová,

Orlová má další partnerské město - Námestovo. Slovenský nový partner má co nabídnout zejména v oblasti turismu. Město se nachází u Oravské přehrady.

Takto z ptačí perspektivy vypadá slovenské město Námestovo. Město s osmi tisíci obyvateli leží přímo u Oravské přehrady. V létě Námestovo navštívili zástupci orlovské radnice, aby předjednali vzájemnou spolupráci. V Domě kultury pak byla mezi městy podepsaná dohoda o partnerství.

Zástupci Námestova podepsali dohodu v Orlové v rámci výstavy spolkové a klubové činnosti, která se jim velice líbila a shlédli také vystoupení dětí a mládeže.

“Město se vybralo z jednoho prostého důvodu. Zjistili jsme, že v Česku nemají žádného partnera, teda mají Humpolec, ale ten je od nich hodně daleko. A druhým důvodem bylo to, že má podobný osud Orlové. Tam dvě třetiny města zalila Oravská přehrada a nám město zničilo hornictví. To je takový podobný osud. Oni mají také polovinu města nově postavenou a to nás spojilo. Ještě tam byl jeden důvod, že naše jediné partnerské město Čechovice-Dědice už s tímto městem dlouhodobě spolupracují. Je to takový trojúhelník tří partnerských měst, které spolu chytají projekty. A to je ten velký přínos, který máme,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

I primátor Námestova vidí spolupráci v různých oblastech.

“Já si ji představuji v různých oblastech. Sport, kultura, senioři, projektová spolupráce. Myslím, že když v těchto oblastech začneme spolupráci, bude to velmi dobře. Sport a kultura, turistika, cestovní ruch to vše máme my rozvinuté i vy. Vy jste sice větší město, ale máme si navzájem co nabídnout,” řekl primátor Námestova Milan Hubík (NEZ).


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků