Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstava spolkové a klubové činnosti přilákala opět stovky návštěvníků

  • Orlová,

V Domě kultury se konal již 24. ročník Výstavy spolkové a klubové činnosti, která je v regionu zcela ojedinělá. Hned od ranních hodin proudily do Domu kultury desítky návštěvníků.

V Orlové je mnoho klubů, organizací, spolků, které navštěvují různé věkové kategorie. Od dětí až po seniory. Jen ale jednou v roce se mohou všichni prezentovat společně na dvoudenní výstavě. 

“Máme 24. ročník spolkové výstavy. Je to jedna z prestižních akcí města, kterou nemá v okolí nikdo. Je tady na šedesát vystavovatelů, kteří nabízejí volnočasové aktivity směrem ke svým občanům. Také se mi líbí, že ne že jen nabízejí volnočasové aktivity, ale i město si zpětně kontroluje kam mu jdou v daném roce dotace, které poskytuje klubům. Je to vzájemná spolupráce. Všem za to moc děkuji,” řekl starosta Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Na výstavě bylo opravdu co k vidění. Od rukodělných výrobků, přes prezentaci sportovních klubů, hasičů, až po představení botaniků, či chovatelů zvířat. Tradičně již nechyběly různé pochutiny například ze slovenské nebo polské kuchyně.

“Je to krásné, že Orlová má tolik spolků a že se tady lidé setkají a obohatí si svou činnost. Například naše mateřská škola tady okukuje, co můžeme s dětmi vyrábět. Je to moc hezké,” řekla ředitelka mateřské školy.

“Mě se líbí ta výstava už jen z toho důvodu, že manžel byl před 24 lety jedním ze zakladatelů. Chodíme tady každý rok a obdivujeme všechny rukodělné výrobky a vážím si mladých, kteří v tom dál pokračují,” dodala návštěvnice akce.

“Já jsem byl zakladatel této výstavy spolkové činnosti. Já to znám. Už šestnáct let jsem pracoval v komisi. Je pravda, že je to pěkná věc, aby se lidé orientovali po zaměstnání. Nebo i důchodci jako já. Je vidět, co lidé umí všechno vytvořit,” doplnil spoluzakladatel výstava Zdislav Kraina.

Program se odehrával také v sále, kde se prezentovaly děti a mládež.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků