Juniorská badmintonová evropská špička bojovala v Orlové o tituly

  • 17:04,
  • Orlová ,

Od pátku do neděle se v Orlové konalo Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů, které bylo zároveň součástí evropského juniorského badmintonového okruhu. Sportovního klání se zúčastnila mládež z patnácti států.

Badminton je mezi mládeži velmi oblíbeným sportem. Svědčí o tom i účast na již 24. ročníku Mezinárodního mistrovství České republiky, kdy do Orlové přijelo na 140 reprezentantů juniorské kategorie. Podmínky pro pořádání turnaje poskytlo sportovcům opět Gymnázium a obchodní akademie. 

“Já jsem rád, že v našem městě Orlová můžeme přivítat závodníky z evropského okruhu badmintonu. Je to už 24. ročník. Je to už pravidlem, že do Orlové se sjíždí evropská špička juniorů. Orlová je spoluorganizátorem a přispívá na tuto akci,” řekl místostarosta Miroslav Koláček (KSČM).

Mezi favority patřili sportovci z Anglie. Ale i čeští měli ambice získat medaile. 

“Klub už má dlouholetou tradici a já to trénuji 42 let. Za tu dobu máme hodně medailí, zhruba 250 z mistrovství republiky. Myslím, že výkony máme velmi dobré,” řekl předseda TJ Orlová-Lutyně, oddíl badmintonu Jan Tobola.

“Na turnaj jsem se hodně těšila, protože je to v domácím prostředí. Je to pro mě každý rok velice speciální. Letos bohužel se mi zranila parťačka, takže na čtyřhru budu mít jinou. Obhajoba společného titulu nevyjde. Ale i tak doufám, že dosáhnu dobrých výsledků,” řekla hráčka TJ Orlová-Lutyně Nela Němcová.

Město je také rádo, že mohlo nabídnout sportovcům ubytování v nově zrekonstruovaném hotelu u zimního stadionu.
S-O-D Holding s.r.o.
Petřvald
od 21 400 Kč/měsíc

Detail

Lázně Darkov, a.s.
Karviná
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Comfort Job Agency s.r.o. SEJONG CZECH, s.r.o.
Karviná
od 20 200 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků