Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vybrat si střední školu není jednoduché. Žákům pomohla výstava Volba povolání

  • Orlová,

Zhruba padesát středních škol se prezentovalo v Domě kultury na akci Volba povolání. Budoucí studenti dostali informace, které by jim mohly pomoci při rozhodování o své budoucnosti.

Dalo by se říct, že děti na základní škole prožívají svým způsobem bezstarostný život. Velké a mnohdy životní rozhodnutí na ně čeká v deváté třídě. S výběrem střední školy jim každoročně pomáhá Úřad práce, který pro budoucí studenty pořádá výstavu volby povolání.

„Přijelo sem zhruba 50 škol. Přijeli především zástupci z okresu Karviná, ale jsou tady vystavovatelé v rámci vlastně celého kraje, a to zejména ti jejichž obory nejsou například v nabídce okresní škol,” řekla ved. odd. poradenství a dalšího vzdělávání ÚP Karviná Jana Hamplová.

Jaká je hlavní myšlenka, proč se tyto akce každým rokem pořádají a zda mají dle vašeho názoru smysl?

„Cílem výstavy je vlastně shromáždit pro budoucí středoškoláky, jejich rodiče, učitele a výchovné poradce co nejvíce informací o nabízených oborech, aby si mohli následně potom zvolit, do které školy a který obor by si chtěli vybrat,” dodala Jana Hamplová.

„Já asi půjdu do kojeňáku, budu dělat zdravotní sestřičku a nebo cukrářku a udělám si kurz na kuchařku a otevřu si svou cukrárnu,“ plánuje si budoucí studentka.  

„Nechodil jsem do školy, protože mě to nebavilo,“ řekl mladík. 

“Já jsem tady přišla se podívat na zdravotnickou školu v Karviné. Přišla jsem se informovat o dnech otevřených dveří a jak to tam chodí,“ řekla další dívka. 

Během výstavy si studenti středních škol připravili i praktické ukázky jejich oborů. V současné době je nadále na trhu největší poptávka po řemeslnících, ale také zdravotnících, nebo kuchařích.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků