Orlová schválila rozpočet na příští rok. Opozice pro něj ruku ale nezvedla

  • 11:37,
  • Orlová ,

Zastupitelé v Orlové schválili rozpočet na příští rok. Opozice však nešetřila kritikou. Vedení radnice tvrdí, během roku bude docházet k rozpočtovým úpravám, což prý je běžné.

Přesto, že Orlová schválila vyrovnaný rozpočet, opozice má obavy, že plánované příjmy nebudou tak vysoké, jak s nimi město počítá. Hnutí ANO nepodpořilo rozpočet i z jiného důvodu.

“Současné vedení města vysoutěžilo elektrickou energii o zhruba 50% dráž, ale bohužel tam není žádná alokovaná částka na toto navýšení. A to vysvětlení ze strany města bylo takové, že příspěvkové organizace si budou muset sáhnout na svůj rezervní fond,” řekla zastupitelka Petra Jenčmionková (ANO).

V hlasování o rozpočtu se zdržela i strana ODS.

“Tento rozpočet je sestaven prakticky deficitně, čerpá finanční prostředky z úvěru a z financí z výsledku hospodaření z letošního roku. Myslím si, že rozpočet by měl být postaven tak, aby byl vyrovnaný,” dodal zastupitel Martin Sliwka.

30 milionový úvěr radnice prý už musí začít čerpat.

“Ano, máme vyrovnaný v tuto chvíli s úvěrem, který máme přijatý. Díky tomu je rozpočet vyrovnaný. Naplánováno je čerpání ve výši zhruba 30 milionů korun, je to z toho důvodu, že úvěr už se musí čerpat, protože bychom se mohli dostat do problémů, protože máme schválený úvěr a nečerpáme ho. Opravdu každý rok se postupně v průběhu roku upravoval rozpočet. Takže ano, jsou tam některé věci, které nejsou jasné, ale myslím, že je dobře, že se rozpočet schválil,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Rozpočet počítá s opravou parkovacího domu za zhruba 23 milionů korun, také s projektovou dokumentací na letní koupaliště a město podpoří například opět i participativní rozpočet.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků