Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlová schválila rozpočet na příští rok. Opozice pro něj ruku ale nezvedla

  • Orlová,

Zastupitelé v Orlové schválili rozpočet na příští rok. Opozice však nešetřila kritikou. Vedení radnice tvrdí, během roku bude docházet k rozpočtovým úpravám, což prý je běžné.

Přesto, že Orlová schválila vyrovnaný rozpočet, opozice má obavy, že plánované příjmy nebudou tak vysoké, jak s nimi město počítá. Hnutí ANO nepodpořilo rozpočet i z jiného důvodu.

“Současné vedení města vysoutěžilo elektrickou energii o zhruba 50% dráž, ale bohužel tam není žádná alokovaná částka na toto navýšení. A to vysvětlení ze strany města bylo takové, že příspěvkové organizace si budou muset sáhnout na svůj rezervní fond,” řekla zastupitelka Petra Jenčmionková (ANO).

V hlasování o rozpočtu se zdržela i strana ODS.

“Tento rozpočet je sestaven prakticky deficitně, čerpá finanční prostředky z úvěru a z financí z výsledku hospodaření z letošního roku. Myslím si, že rozpočet by měl být postaven tak, aby byl vyrovnaný,” dodal zastupitel Martin Sliwka.

30 milionový úvěr radnice prý už musí začít čerpat.

“Ano, máme vyrovnaný v tuto chvíli s úvěrem, který máme přijatý. Díky tomu je rozpočet vyrovnaný. Naplánováno je čerpání ve výši zhruba 30 milionů korun, je to z toho důvodu, že úvěr už se musí čerpat, protože bychom se mohli dostat do problémů, protože máme schválený úvěr a nečerpáme ho. Opravdu každý rok se postupně v průběhu roku upravoval rozpočet. Takže ano, jsou tam některé věci, které nejsou jasné, ale myslím, že je dobře, že se rozpočet schválil,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Rozpočet počítá s opravou parkovacího domu za zhruba 23 milionů korun, také s projektovou dokumentací na letní koupaliště a město podpoří například opět i participativní rozpočet.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků