Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti mohou bruslit na kluzišti s umělým povrchem až do konce ledna

  • Orlová,

Radnice ještě před Vánocemi dala dětem dárek a to v podobě kluziště s umělým povrchem. To se nachází na náměstí u Moravy. Rodiče by uvítali, kdyby se v areálu dali pro děti půjčit brusle.

Děti mají vánoční prázdniny. Pokud zrovna neprší, mohou navštěvovat nové kluziště s umělým povrchem. Plocha je v provozu od počátku prosince. My jsme s kamerou moc návštěvníků v areálu nezastihli, ale ti, kteří tam přišli, byli spokojeni.

“Mě se na tom docela dobře bruslí, baví mě to a chtěla bych to dál zkoušet. Ještě být na tom potřetí.” popsala své pocity na novém kluzišti osmiletá dívka.

"Já jsem ráda. Divím se, že děti nechodí. Asi nemají brusle. Možná, kdyby je půjčovali, tak by chodilo více. Ona je dnes tady podruhé a je fajn, že se vůbec odvážila na to postavit. Budeme to zkoušet. Má teprve osm roků,” řekla babička.

Během provozní doby kluziště, je vždy v areálu správce.

"Jak je to mokré, tak to musíme stěrku vytírat, aby děti nebyly mokré a když už jsou větší rýhy, tak se na to používá speciální žehlička. Hodně dětí tady chodí a sedm z deseti se ptá, zda tady půjčujeme brusle. Je to první rok, co je to v provozu. Zatím nepůjčujeme, ale pokud to tu bude i příští rok, tak máme v zájmu brusle i půjčovat," vysvětlil správce Leopold Skutecký.

Díky osvětlení mohou děti kluziště navštěvovat během svátků každý den až do 20 hodiny. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků