Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městský sportovní klub v Orlové se věnuje dětem z mateřinek. Na společný výsledek se mohli podívat i rodiče

  • Orlová,

Městský sportovní klub pořádá během roku pro děti z mateřských škol pohybovou průpravu. Ze strany rodičů je o cvičení velký zájem. Nyní mohly ratolesti své dovednosti všem ukázat na společné akci, která se konala v tělocvičně na gymnáziu.

Velké sportovní klání se uskutečnilo ve víceúčelové hale gymnázia. Plochu zaplnily děti z mateřských škol. Jednalo se o vyvrcholení pololetního kurzu, který pro děti pořádá Městský sportovní klub. Během roku to v praxi vypadá tak, že jednou týdně navštěvují trenéři děti přímo v mateřských školách. 

“Dneska vlastně ty děti zúročí to, co se učily ten půlrok, ty základní pohybové vlastnosti, které jsme je nějakým způsobem zkoušeli zdokonalovat a uvidíme, jak to dopadne teda všechno,” vysvětlil ředitel Městského sportovního klubu Orlová Michal Kozák.

Co především se snažíte děti naučit? Je to taková ta všeobecná průprava pohybu, nebo se už i ty děti specializují na něco?

“V tomhle věku, kdy my do toho kurzu máme zapojené děti 3,5 až 5 let zhruba, tak se snažíme výhradně o obecnou průpravu. Nesnažíme se nijak specifikovat, specializovat, snažíme se prostě, aby ty děti si vyzkoušely skoro všechny sporty, které tady máme. Ty děti si vyzkouší od atletiky přes fotbal, zjednodušený lední hokej, basketbal, je toho hodně. 

Do kurzu máme zapojeno přes 200 dětí ze 17 středisek. Protože těch dětí je hodně, tak jsme to museli rozdělit na dva dny. První část je dneska, kdy to jsou především mateřské školky z Orlové. Zítra se tady potkají a školky z Petřvaldu, Rychvaldu, Dolní Lutyně a Doubravy. Dneska máme 8 stanovišť, máme 8 týmu, každý má svého vedoucího dospělého a ten je vlastně vede vždycky přes ta stanoviště zhruba šest minut na jednom stanovišti a následně se udělá vyhodnocení. Každý bude první a všichni budou šťastní. Snad tedy,” dodal Michal Kozák.

“Já se těším na trénink. Budeme trénovat obloučky mezi kuželama,” řeklo dítě.

“My jsme to trénovali na soutěži. My budeme s Tobiášem závodit. Kdo vyhraje, bude mít medaili nebo pohár,” dodal další soutěžící. 

Pro Městský sportovní klub je důležitá i spolupráce s rodiči.

“Rodiče, kteří mají děti v mateřské škole, tak zjišťuji, že nám potom můžou následně ty děti svěřit do budoucna, to znamená mohou přecházet do těch specializovaných sportů a těch daných oddílů,” uvedl Michal Kozák.

“Určitě to vítám, je to pro děti přínos. Dneska ty děti ani pořádně neví, co jsou hry. Venku tráví minimum času a všechno jenom počítač, mobil, internet a tohle je aspoň zpestření pro ty děti,” chválil jeden z otců. 

“Já jsem úplně nadšená, že Orlová něco takového má pro školky. Syn taky chodí na atletiku a jsme velice spokojení a takové akce úplně zbožňujeme. Takže za mě jednička,” pochvalovala si maminka.

Kurz Sportovních školek podporuje i radnice.

“Je dobré, že si mohou vyzkoušet a mohou zjistit, že sport je dobrý, je zábavný a mohou dál pokračovat. Protože, když si ho nezkusí, tak se mohou bát. Je dobré, že si to zkusit a různé druhy sportu. To není o jednom, takže je to možná opravdu k tomu sportu přitáhne a opravdu je to vezme od těch jiných činností, sezení u počítače do televize a jiných takových věcí.,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy