V Orlovské nemocnici otevřeli novou gastroenterologickou ambulanci s moderním vybavením

  • 10:49,
  • Orlová ,

Při zrušení akutní péče v orlovské nemocnici kraj slíbil, že podpoří odborná pracoviště. Jako první investoval do přístrojového vybavení pro novou gastroenterologickou ambulanci.

V orlovské nemocnici otevřeli novou gastroenterologickou ambulanci, která funguje jako detašované pracoviště frýdeckomístecké nemocnice.

“Chceme tady poskytovat péči, kterou jsme převzali. Tady péče gastroenterologická byla, ale chtěli bychom ji rozšířit o některé metody, které se tady nedělaly. Zvýšíme tady počet lékařů, doktorů,” řekl ředitel nemocnice ve Frýdku-Místku Tomáš Stejskal.

Nemocnice předpokládá výrazné zrychlení diagnostiky a i samotné léčby.

“Nyní se rozšíří i spektrum o pacienty s nespecifickými střevními záněty. To znamená crohnova choroba. Těmto pacientům můžeme nabídnou nejmodernější biologickou léčbu v návaznosti na naše mateřské pracoviště ve Frýdku a tuto léčbu můžeme aplikovat i zde v Orlové,” dodal vedoucí lékař Jiří Platoš.

Do nového přístrojového vybavení investoval kraj přes osm milionů korun.

“My chceme posilovat ambulance, my jsme to i slíbili. Na tom nyní pracujeme. Já vím, že občané v Orlové měli nepříjemný pocit z toho, že se tady ruší akutní péče interny a chirurgie, ale nicméně se ukazuje už dneska, že nebylo možné udržet tři takto akutní pracoviště, proto jsme šli touto cestou.,” řekl hejtman MSK Ivo Vondrák (ANO).

V příštím roce by se měly otevřít další specializované ambulance, které v Orlové zatím chybí, například endokrinologie a plicní endoskopie.




Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků