Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlovské nemocnici otevřeli novou gastroenterologickou ambulanci s moderním vybavením

  • Orlová,

Při zrušení akutní péče v orlovské nemocnici kraj slíbil, že podpoří odborná pracoviště. Jako první investoval do přístrojového vybavení pro novou gastroenterologickou ambulanci.

V orlovské nemocnici otevřeli novou gastroenterologickou ambulanci, která funguje jako detašované pracoviště frýdeckomístecké nemocnice.

“Chceme tady poskytovat péči, kterou jsme převzali. Tady péče gastroenterologická byla, ale chtěli bychom ji rozšířit o některé metody, které se tady nedělaly. Zvýšíme tady počet lékařů, doktorů,” řekl ředitel nemocnice ve Frýdku-Místku Tomáš Stejskal.

Nemocnice předpokládá výrazné zrychlení diagnostiky a i samotné léčby.

“Nyní se rozšíří i spektrum o pacienty s nespecifickými střevními záněty. To znamená crohnova choroba. Těmto pacientům můžeme nabídnou nejmodernější biologickou léčbu v návaznosti na naše mateřské pracoviště ve Frýdku a tuto léčbu můžeme aplikovat i zde v Orlové,” dodal vedoucí lékař Jiří Platoš.

Do nového přístrojového vybavení investoval kraj přes osm milionů korun.

“My chceme posilovat ambulance, my jsme to i slíbili. Na tom nyní pracujeme. Já vím, že občané v Orlové měli nepříjemný pocit z toho, že se tady ruší akutní péče interny a chirurgie, ale nicméně se ukazuje už dneska, že nebylo možné udržet tři takto akutní pracoviště, proto jsme šli touto cestou.,” řekl hejtman MSK Ivo Vondrák (ANO).

V příštím roce by se měly otevřít další specializované ambulance, které v Orlové zatím chybí, například endokrinologie a plicní endoskopie.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy