Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ze Základní škola K. Dvořáčka žijí hudbou.Na škole je několik sborů

  • Orlová,

Základní škola Karla Dvořáčka žije hudbou. Svědčí o tom i zájem o pěvecké sbory. Škola se ale snaží motivovat děti ke zpěvu už i v předškolním věku.

Základní škola Karla Dvořáčka je jednou z mála v České republice, která má rozšířenou hudební výchovu. Děti se nejen učí hrát na hudební nástroje, ale především se věnují zpěvu. Na škole je hned několik pěveckých sborů. Například tohle jsou děti z druhé a třetí třídy. 

“Dělají se u nás do 1. třídy takové v uvozovkách přijímačky, jakoby. Jsou to takové talentové zkoušky, kdy u dětí zkusíme, jak jim jde rytmus, jak jim jde melodie, ale rozhodně nejdůležitější je zájem. Zájem nejenom dětí, ale hlavně rodičů, protože ti je musí v tom podporovat,” řekla učitelka Karla Macurová. 

“Mě na tom baví, že se tady můžu učit různé písničky a tak,” řekla školačka. 

“Mě nejvíc baví, že můžu mít vysoký i hrubý hlas, a že se můžu naučit hodně písniček,” doplnil její spolužák. 

“Nejvíc mě tady baví, když paní učitelka hraje a my ji doprovázíme zpěvem,” dodala další žákyně.

Úspěchy zaznamenává celá škola. Například děti z pěveckého sboru Sluníčko se nedávno zúčastnily mezinárodní soutěže.

“Dětský pěvecký sbor Sluníčko tvoří žáci 4. a 5. třídy. Jsou to děti, které chodí do pěveckého sboru od 1. třídy, takže už někteří čtvrtým pátým rokem pracují, takže už můžeme zpívat i dvojhlasé písně, ne jenom jednohlasé. Velmi často se doprovázíme sami na flétničky, jak jste slyšeli v písni Beskyde, Beskyde. No a protože už jsme takoví matadoři na 1. stupni, tak jsme si letos dovolili vyjet na vánoční soutěž do Prahy, na mezinárodní soutěž. Musím říct, že jsme byli jediný sbor z České republiky, získali jsme stříbro,” uvedla učitelka Pavla Bjalončíková. 

Pěvecké sbory jsou oblíbené i na druhém stupni. Škola se však věnuje i dětem předškolního věku. V mateřské škole K. Dvořáčka vznikl sbor zpěváček. Výuka probíhá každé pondělí v hudební učebně základní školy.

“Děti už chodí vlastně od tří let tady do Zpěvačka, jinak vlastně do předškolního věku. Děti jsou nadšené a moc jim tady líbí,” dodala asistentka pedagoga na MŠ K. Dvořáčka Nikola Hamplová. 

Učitelé mají radost z toho, že některé děti, které prošly školou se v dospělosti uplatnily v muzikálech, nebo hrají v různých orchestrech. A koníček se jim stal nakonec povoláním.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy