Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Spor dvou rodinných klanů v Orlové ukončily bodné rány nožem. Jeden aktér skončil ve vazbě

  • Orlová,

AKTUALIZOVÁNO/ Dramatickou sešlost dvou rodinných klanů museli v pondělí večer v centru Orlové řešit policisté a strážníci. Do konfliktu, v jehož finále hrál hlavní roli nůž, se tam zapojila necelá třicítka lidí. Čtyři zraněné ošetřily posádky záchranné služby.

Ke konfliktu třicetihlavé skupiny členů dvou místních rodin došlo na parkovišti před obchodním centrem. Hluk, který ke sporům částí místního obyvatelstva neodmyslitelně patří, nemohl uniknout policejním složkám. K zásahu se sjely hlídky republikové i městské policie. Ty dostaly situaci rychle pod kontrolu. 

“Mohu potvrdit, že na místě jsme zasahovali společně s Policií ČR. Na místě se nám situaci podařilo v krátké době zvládnout. Na místo dorazili i strážníci, kteří měli již po směně, ale jejich pomoci nebylo zapotřebí,” řekl velitel MP Orlová Roman Galia. 

Vedle uklidňování horkých hlav museli do akce také zdravotníci. 

“Posádky ZZS MSK zasahovaly v pondělí 27. ledna večer u osob zraněných při hromadné bitce v centru Orlové. Operační středisko bylo o události na Karvinsku informováno před půl osmou a na místě zasahovaly spolu s policisty tři posádky záchranné služby – lékařská rendez-vous a dvě skupiny rychlé zdravotnické pomoci. Ošetřit bylo nutno celkem čtyři účastníky fyzické potyčky:Muži ve věku šestatřiceti a dvaceti let utrpěli bodné poranění v oblasti krku, resp. hrudníku. Jejich stav nebyl život ohrožující a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli přepraveni na chirurgické oddělení karvinské nemocnice. Pomoc záchranářů potřeboval dále sedmnáctiletý mladík, který byl zasažen slzným plynem, a záchranáři jej předali v ostravské Městské nemocnici. Jednačtyřicetiletý muž byl ošetřen s poraněním horní končetiny a obličeje, následně transportován na chirurgickou ambulanci havířovské nemocnice,” informoval mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Muže podezřelého z útoku nožem policie zadržela. 

“V pondělí došlo ve večerních hodinách v Orlové ke spáchání trestného činu, kdy se nám více osob dostalo do konfliktu.Policie České republiky byla o situaci informována, na místo byla ihned vyslána prvosledová hlídka, která zde dorazila do čtyř minut. Po vyhodnocení situace na místě požádala o stažení dalších sil a prostředků, kde na místo dorazily další policisté. Zákrok byl doveden do zdárného konce a Policie České republiky uklidnila situaci. Policisté zadrželi dvě osoby, proti jedné je vedeno trestní stíhání vazebně,” řekl k zásahu vedoucí Územního odboru Policie ČR v Karviné Miloš Pollak. 

Podle starosty Orlové by měla policie navýšit počet svých lidí v ulicích. Pondělní incident totiž není ojedinělý. 

Samozřejmě, ta situace není v pořádku a je ji nutné opravdu řešit. My jako vedení města máme připravit koncepční materiál právě pro tyto situace, ale největším problémem je fungování státní policie. Naše městské policie funguje dobře a zčásti supluje státní policii,” reagoval starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi). 

“Velmi mne mrzí slova pana starosty vzhledem k velmi dobré spolupráci a v žádném případě nelze hovořit o tom, že by práci Policie České republiky suploval jakýkoliv subjekt. Co se týká samotné bezpečnostní situace ve městě Orlová, mohu říci, že to je na stabilizované úrovni. Obvodní oddělení Policie České republiky Orlová má naplněný tabulkový stav policistů. Službu zde vykonávají jak policisté obvodního oddělení, tak je pravidelně posilována policisty speciální pořádkové jednotky, oddělení hlídkové služby, dopravního inspektorátu Karviná ale i dalších složek krajského ředitelství policie. Proběhla také schůzka mezi vedením města, respektive starostou a náměstkem ředitele krajského ředitelství a vedoucí územního odboru Karviná k bezpečnostní situaci, na kterém ze strany starosty nezazněly stížnosti vůči činnosti Policie České republiky,” dodal vedoucí Územního odboru Policie ČR v Karviné Miloš Pollak.

Bezpečnostní situaci dále kontrolují policisté, strážníci i asistenti prevence kriminality.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy