Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Taneční kluby pod hlavičkou DDM uspořádaly velkou show

  • Orlová,

Hned čtyři představení za den si připravily pro školy i širokou veřejnost taneční kluby Domu dětí a mládeže. S některými choreografiemi se tanečníci připravují i na prestižní soutěže.

V Domě dětí a mládeže se konala taneční show. K vidění bylo 20 vystoupení různých stylů. Od diska, přes street dance až po mažoretky. 

“Touto taneční show prezentujeme svou činnost všech tanečních klubů. Některé taneční kluby se budou účastnit i tanečních soutěží, které nám budou začínat v březnu a budou nám končit v červnu,” řekl organizátorka Kateřina Šostoková.

"My jsme soutěžní skupina taneční klub Joy a věnujeme se tomu asi deset let. Tančím od malička a stále mě to baví. Dneska tady budeme představovat náš tanec, který budeme ještě dodělávat, abychom ho mohli prezentovat na soutěžích a mohli bychom vyhrávat,” řekla tanečnice.

"Budu už tančit čtvrtým rokem. Jsem v soutěžní skupině a moc mě to baví. Cvičili jsme to od listopadu až do teď. Tancuji za soutěžní disco Joy, jsme děti. Prostě mě to baví,” dodala další malá tanečnice.

"Já tancuji prvním rokem. Původně jsme ani tancovat nechtěla. Chtěla jsem jít na gymnastiku, ale tam mě nevzali. Šla jsem do přípravky tady. Dneska jsme vystupovali s tancem s názvem Číšníci,” řekla dívka.

"Věnuji se tomu asi dva roky a minulý rok jsme vyhráli mistrovství ČR. Tento rok chceme také vyhrát, ale nevíme, protože hodně dobrých lidí odešlo, takže doufáme. Je to street dance, takový pouliční tanec,” řekl tanečník.

"Už tančím pět let. Baví mě to. Ve škole začaly spolužačky, tak jsem si řekla, že začnu taky. Úspěchů máme hodně. Vyhráli jsme i mistrovství republiky,” dodala členka klubu.

Na show byly pozvány všechny školy a proto se během dopoledne konala hned dvě vystoupení. V odpoledních pak kluby svou show předvedly i široké veřejnosti.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy