Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z domova Vesna na plese tančili, soutěžili i vzpomínali na svá mladá léta

  • Orlová,

V domově seniorů Vesna bylo ve čtvrtek odpoledne opravdu živo. Hudba, tanec, občerstvení i tombola. Právě to vše patří k plesu. Mnozí senioři si zavzpomínali na i své mládí.

V domově seniorů Vesna se všichni pracovníci snaží, aby klienti měli krásné a plnohodnotné stáří. Proto pro ně vytváří atmosféru, která vyčaruje na rtech seniorů smích, který je tím nejlepším lékem. A to se ukázalo i na plese, na který se senioři už nemohli dočkat.

"Připravovali se už celý týden, pomáhali aktivizačním pracovníkům částečně chystat výzdobu a to, že se těšili na ples, dokazovalo i to, že kolem dvanácté hodiny lidé stáli a těšili se, že si budou moci zasednout ke svým stolům a ples bude zahájen,” řekla ředitelka Sociálních služeb Orlová Jarmila Berná.

Seniorům se líbila živá hudba a ti, kteří mohli, zaplnili taneční parket. Ostatní zpívali a všichni vzpomínali na svá mladá léta. Během odpoledne nechyběla ani různá vystoupení, soutěže nebo tombola.

“Já si užívám všechno a všude, protože Vesna je jedinečná. Mě se líbí každá muzika. Jak to má melodii, tak je to nádhera,” řekla nadšená seniorka.

“Je to hezké, líbí se mi to. I když mě bolí páteř, tak jsem alespoň na hodinku šla. Tancovala bych, ale nemůžu,” dodala jiná paní.

“Sále je velice dobře připraven, výzdoba pěkná, to se nám líbí. S tancem je to už horší. Potřebovali bychom, aby nám zahráli nějakou pomalejší,” řekl senior, jehož přání bylo vyslyšeno.

Na hvězdičkový ples domov pozval i jiné organizace z Orlové, ale také třeba z Havířova nebo Polska. Senioři se bavili až do podvečerních hodin. Z bohaté tomboly i pak odnesli krásné dárky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy