Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na konci dubna se pojede už 34. ročník závodu Gracia Orlová. Přípravy jsou v plném proudu

  • Orlová,

Na konci dubna se pojede již 34. ročník silničního evropského závodu žen Gracia Orlová. Na ten se chystají opět týmy z mnoha zemí. Jak náročná je organizace takových prestižních závodů, prozradil ředitel Petr Koláček.

Jakmile se v loňském roce dojela poslední etapa a rozdaly se ceny, začala pro organizátory Gracie Orlová příprava na další ročník. Nyní do závodu zbývají necelé dva měsíce a vše už musí být dotáhnuté téměř do konce.

 “Už jsme měli předběžné přihlášky na 25 týmů. Když se to vynásobí šesti závodnicemi, tak je to přes stovku lidí, kteří budou závodit. Další realizační tým, který u těch závodnic je, tak se dostaneme na číslo zhruba 300 lidí. Děláme výběr, protože se hlásí mnohem více týmu. Více si ale nemůžeme kvůli struktuře silnic dovolit,” řekl ředitel závodu Petr Koláček.

Všechny závodnice se opět mohou těšit na hodně náročnou trasu.

“My ty trasy neměníme. protože ta náročnost, kvůli které tady týmy jezdí, je v podstatě legendární, protože Gracie je jedna za závodů, kde je spousta kopců. Jezdíme přes Beskydy a nejvyšší vrcholy,” dodal ředitel.

V rámci pravidel světové organizace musí pořadatelé zajistit všem týmům ubytování i stravu.

“Ubytování řešíme po celém kraji. V Orlové máme zhruba 40 ubytovacích míst. Týmy ubytováváme v okolí Havířova a v Havířově, kde ty kapacity jsou a v podstatě nám to i vyhovuje díky dojezdu,” řekl Koláček.

Gracia Orlová je pro město prestižní záležitostí. 

“Jsme rádi, že nám každým rokem světová organizace dává důvěru pořádání tohoto závodu. Děláme to, když to řeknu narovinu, na kolenou. Je nás osm dobrovolníků, kteří to děláme zdarma bez nároku na nějakou odměnu. Jen pro ten pocit, že něco děláme pro město Orlová,” dodal místostarosta Miroslav Koláček (KSČM).

Pořádání  závodů je náročné i po finanční stránce. 

“Gracii financujeme hlavně přes sponzory, města se také podílejí na financování, přes která projíždíme a samozřejmě kraj také přispívá nemalou částkou a já věřím, že i v letošním roce nás podpoří,” doplnil ředitel závodu.

O dotaci by měla Rada kraje rozhodovat 17. února.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy