Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlová pokračuje v revitalizaci na páté etapě. Vykácené stromy a keře nahradí radnice novými

  • Orlová,

Příprava na regeneraci další části páté etapy si vyžádala i vykácení deseti stromů, který byly ve špatném stavu. Radnice plánuje v dané lokalitě vysázet více než dvojnásobek nových. Samotné práce na revitalizaci by měly začít v létě.

Město se připravuje na další etapu regenerace  prostranství na páté etapě. Přípravy v těchto dnech probíhají ořezáním keřů a i kvůli špatnému zdravotnímu stavu musely být vykáceny některé stromy. Do zeleně radnice zpět investuje přes jeden milion korun.

“Dělalo se to s vědomím odboru výstavby a životního prostředí, kdy odborný pracovník posoudil zdraví stromů a rozhodl, že deset stromů může být vykáceno. Náhradou za tyto stromy bude náhradní výsadba. Ta bude obsahovat 24 stromů a ještě bude vysazeno asi 600 keřů. Tyto stromy a keře budou v hodnotě 1,2 milionu korun. To vykácení je nutné proto, abychom zkulturnili prostředí, ve kterém naši lidé žijí. To znamená, že tam vznikne vybudování dalších parkovacích míst, opraví se chodníky a bude to celé zregenerované,” řekla místostarostka Naděžda Kubalová (Volím Orlovou).

Projektová dokumentace regenerace navazuje již na provedené práce v jiných částech páté etapy.

“Třetí část bude revitalizována na ulici Na Výsluní a v části vnitrobloku se vstupem z ulice Dětmarovická. Předmětem revitalizace je vybudování nového parkoviště s vjezdem z ulice Dětmarovická. Ve vnitrobloku bude pokračovat výstavba chodníků. Vnitroblok bude vybaven novými lavičkami, veřejným osvětlením,” doplnila z odboru rozvoje a investic Alena Kasanová.

Práce na regeneraci by měly začít v létě a potrvají šest měsíců.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků