Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Orlové apeluje, aby lidé dodržovali veškerá opatření

  • Orlová,

Tak jako jiná města i Orlová se snaží udělat maximu, aby co nejvíce pomohla lidem v době, kterou si ještě nedávno dokázal představit jen málo kdo. Starosta hlavně apeluje na to, aby lidé byli zodpovědní a dodržovali všechna opatření.

Úřad rozdělený na dvě skupiny, které se střídají po týdnu, včetně vedení radnice. Tímto opatřením chce Orlová udržet chod úřadu. 

“Občané to nepoznají. Úřad je zabezpečený tak, aby fungoval, aby lidé mohli žádat úřad o věci, které potřebují teď nutně, protože doporučujeme, aby na úřad nechodili,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Město muselo také najít prostor pro hlídání dětí zdravotníků, strážníků, či hasičů.

“Tohle to středisko bude na Spirále domu dětí a budou tam skupiny maximálně do deseti lidí. Vidíme všichni, že potřebujeme, aby tihle ti lidé fungovali. Já bych rád vyzval občany, aby používali roušky. Je důležité, aby hlavně při kontaktu s lidmi tu roušku měli. Kapénky se částečně zachytí a nemusí roznášet další nemoci a můžou zkrátit dobu, kdy bude nouzový stav,” dodal starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

“My se snažíme pomáhat. Včera jsme babičce vezla nějaké věci a jinak se snažíme vycházet jen v nutných případech,” řekla žena z Orlové.

“Působí to na mě jak v nějakém filmu Nákaza. Roušku budu nosit, abych se chránil a ušila mi ji babička,” řekl mladík.

Lidé, kteří by potřebovali poradit nebo zabezpečit například nákup, mohou volat na linku městské policie nebo sociální a zdravotní odbor. Rozvoz jídla lidem zabezpečí dobrovolníci ADRY nebo pracovníci Českého červeného kříže.

596 511 112, 737 178 941

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků