Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Orlové se stěhují pacienti z LDN, město má první dva případy nákazy

  • Orlová,

Nemocnice v Orlové má volnou kapacitu lůžek pro dlouhodobě nemocné, čehož chtějí využít jiné nemocnice. Ve městě také zaznamenali první případy nákazy.

Počet případů nakažených v kraji stoupá. Nemocnice potřebují volná akutní lůžka. I proto dochází k přesunu pacientů z LDN frýdecko-místecké nemocnice do Orlové.

"V tuto chvíli víme, že dojde k přesunu 23 pacientů, kteří vyžadují ošetřovatelskou péči. Nemocnice v Orlové má v tuto chvíli kapacitu 32 lůžek a samozřejmě, že pokud bude potřeba další, tak budeme muset dodatečně připravit další kapacitu. Určitě se nemusí obyvatelé Orlové bát. Pacienti, kteří jsou přikládání z LDN, jsou z pohledu virového onemocnění COVID-19 v pořádku,” řekla mluvčí NsP Karviná-Ráj Věra Murínová.

Starosta Orlové dostal v sobotu večer informaci, že na území města jsou první případy nákazy.

"V Orlové jsou už dva první případy koronaviru. Měly by být v cestovatelské anamnéze. Měli by to být lidé, kteří přicestovali sem do Orlové ze zahraničí. Po konzultaci s krizovým štábem nám bylo řečeno, že není vůbec důvod navíc něco dělat. My přesto jsme to projednávali na krizovém štábu a budeme důsledněji žádat, aby lidé důsledněji plnili doporučení a nařízení vlády," řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Ověřit aktuální počet nakažených v dané obci nelze, protože hygiena tyto informace už nesmí zveřejňovat.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků