Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Orlové rozdává roušky seniorům do schránek, ti to vítají

  • Orlová,

Roušky budou součástí každodenního nošení zřejmě ještě dlouho. A potřebují je zejména senioři. Těm v Orlové je radnice rozdává přímo do schránek.

Pětaosmdesátiletá paní Věra Böhmová z Orlové pravidelně i ve svém věku cvičí s kamarádkami v tělocvičně. Pohyb jí chybí a proto v této době chodí alespoň na zdravotní procházky. Tím pádem potřebuje i hodně roušek. Je ráda, že radnice seniorům nad 70 let je rozdává do schránek.

"Od samého začátku jsem roušku měla, ale chodím každý den ven se projít někam, takže ty roušky potřebuji. To víte, že jsem ráda,” řekla seniorka Věra Böhmová.

Město se bude snažit zajistit dostatek roušek i pro mladší seniory a myslí s ochrannými pomůckami i na domovy.

"Zároveň dodáváme i dezinfekční prostředky pro domovy, odebraly si množství, které požadovaly. Tam to máme splněno,” řekl místostarosta Miroslav Koláček (KSČM).

"V této chvíli se nám daří shánět i ochranné brýle, které jsou přímo proti covidu. Teď jsme dostali 25 ochranných štítů, další se nám podařilo zajistit díky paní zastupitelce Šertlerové. Opravdu pomáhají i zastupitelé. Skládá se to pomalu tak, aby to bylo pro lidi v první linii. To znamená městská policie, úředníci, lidé na Vesně, v Pohodě," dodal starosta Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy