Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastaralý městský rozhlas v Orlové nahradí moderní varovný a informační systém

  • Orlová,

Pokud se něco stane, je důležité, aby byli lidé včas a přesně informovaní. Proto i Orlová využije dotaci a vybuduje ve městě nový varovný a informační systém.

Městský rozhlas v Orlové je sice zastaralý a nefunguje úplně dobře po celém území, přesto jej během nouzového stavu strážníci využívají.

"Opakovaně jsme občanům pouštěli upozornění o usnesení vlády a opatření, která byla vydána v rámci této krize,” řekl zástupce velitele MP Orlová Martin Kania. 

Už za pár dnů začne ve městě výstavba zcela nového varovného a informačního systému, který bude bezdrátový. Město ho bude využívat při případných povodních, varování o silném větru, či jiných nebezpečích a nejen to.

"Co je na tom novém varovném systému dobré, je to, že můžeme oddělovat jednotlivé části města. Řeknu příklad: V Orlové-Porubě bude výpadek elektřiny a chceme informovat občany, aby se na to připravili, tak to budou slyšet jen občané dané lokality. Ne celé Orlové, nebude to takové zmatečné,” řekl místostarosta Orlové Miroslav Koláček (KSČM).

"Určitě je to dobrá věc. To se vyplatí,” řekla obyvatelka Orlové. 

“Pokud to bude slyšitelné dosti pro ty občany, tak určitě,” dodala jiná paní.

Nový varovný systém bude stát zhruba 15, 5 milionu korun a více než 11 milionů pokryje evropská dotace.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků