Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlová má ochranné prostředky, které bude distribuovat do škol a mateřinek

  • Orlová,

Orlová počítala s tím, že se školy mohou otevřít ještě před prázdninami. Proto si vytvořila rezervu s ochrannými prostředky. Kolik dětí usedne v lavicích, to se bude vědět příští týden. V Havířově to bude polovina všech dětí prvého stupně.

Téměř dva miliony korun prozatím stály Orlovou nákupy dezinfekcí a ochranných prostředků v rámci koronavirové krize. Nyní jsou přípravy na znovuotevření škol v plném proudu a část zásob půjde právě tam.

"Nějaké zásoby jsme vytvořili a máme distribuční plán podle požadavků daných škol. Už před třemi týdny jsme řekli, že si školy mají samy nakoupit dezinfekci, aby ji měly v zásobě, ale taktéž jsme pro ně sehnali nějakou dezinfekci my a bude jim distribuována zdarma," řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Orlová od 25. května otevře i mateřské školy. 

“Tam počítáme s opravdu velkou dezinfekcí prostor, než se děti vrátí. Je tam možná i ionizace prostor. A ještě požádám všechny rodiče, aby sledovali webové stránky a svůj email, protože ze škol půjdou informace, co děti s sebou musí mít, jak to bude zabezpečeno. Ty školy to musí řešit ve spolupráci s městem,” dodal starosta.

Kolik dětí do škol od 25. května nastoupí bude radnice vědět během příštího týdne. Havířov už má sečteno.

"Na mateřských školách víme, že nastoupí 46 % dětí a u základních škol je to 54 %. Takže zhruba polovina dětí z prvého stupně zůstane doma a tam je bude čekat odpolední výuka,” řekla náměstkyně havířovského primátora Jana Feberová (ANO).

I Havířov zabezpečí školám ochranné pomůcky. Na financování se však budou zřejmě školy podílet. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy