Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skateboardisté budou mít v Orlové možná nový areál. K projektu se může vyjádřit i veřejnost

  • Orlová,

Radnice v Orlové nechala vypracovat studii na výstavbu nového skateparku. Podílejí se na ní také přímo sportovci. K projektu se bude moci vyjádřit i široká veřejnost, a to formou ankety.

Takto vypadá současný skatepark v Orlové pod letním kinem. Sport je mezi mládeži stále více oblíbený a areál už nevyhovuje normám.

"Už nevyhovuje asfaltový povrch, na kterém jezdí na těch kolečkách. Nebudu se bavit ani o tom, že ty plechové překážky, rampy už také pamatují nějakou historii. V rámci údržby se to snažíme dávat dohromady, ale neuděláme zázraky,” řekl ředitel MSK Orlová Michal Kozák.

Město vyslyšelo nářky sportovců a našlo vhodnou lokalitu pro vybudování zcela nového moderního areálu před ZŠ Ke Studánce.

“Tato studie vznikla na základě podnětu právě členů skateboardingu, kdy nás v roce 2018 požádali o nějakou součinnost a spolupráci při plánování nového skateareálu. Když tato studie bude schválena a projednána, tak začneme zpracovávat projektovou dokumentaci,” řekla vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská.

Skateboardisté jsou se studii spokojení.

"Do toho jsme se snažili napasovat moderní design překážek a naše požadavky. To znamená tak, aby byl ušitý na míru komunitě, která u nás ve městě je. A spokojený jsem, protože se nám podařilo udělat moderní skatepark,” řekl za skateboardingovou komunitu Jiří Kamýček.

Radnice bude chtít, aby se k možné realizaci projektu vyjádřila nejdříve veřejnost. A to formou ankety. Předběžné náklady na skatepark se pohybují okolo osmi milionů korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy