Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové nastoupilo do škol méně žáků, důvodem je nákaza koronavirem na Dole Darkov

  • Orlová,

Do základních škol v Orlové nastoupilo jen 450 žáků, což představuje 34 % z celkového počtu. Rodiče odradila i nákaza mezi horníky. Školy také nyní řeší, jak zabezpečit v červnu výuku pro děti druhého stupně.

Situace na Dole Darkov má vliv i na nižší počet žáků, kteří usedli do školních lavic v Orlové.

Na Základní školu Slezskou mohlo přijít 88 dětí prvního stupně. Fyzicky však dorazily jenom dvě.

Marek Tešnar, ředitel ZŠ Školní a ZŠ Slezská: "Celkový počet žáků je 180. Na prvním stupni je jich 90. Rodiče neměli zájem a měli také obavy, že část rodičů nebo jejich známých má kontakty a vazby na Důl Darkov. A nepomohla tomu ani situace, že momentálně je vzdělávání na bázi dobrovolnosti a tam se to projevilo ve velké míře.” 
anketa, žáci ZŠ Slezská: 
"Mi nevadí, že jsme tu jen dvě. Mi vůbec nechybí kamarádi.”
“My si hrajeme, my si počítáme matematiku. Kamarádi mi tady nechybí.”

Ředitel je naopak spokojen s účastí na druhé škole, kam sice také přišlo méně dětí, ale i díky tomu neměli problém vytvořit patnácti členné skupiny žáků.

Vytvořit stejné podmínky pro děti z druhého stupně, které by měly nastoupit 8. června, by už byl ale problém. Škola zavede formu individuálních konzultací.

Marek Tešnar, ředitel ZŠ Školní a ZŠ Slezská: "Žáci, kteří nekomunikovali a odmítali distanční výuku, tak tyto žáky obvoláváme a budeme se je snažit kontaktovat, dostat je na konzultace. Chceme zjistit, proč se takto k tomu postavili, případně, aby doplnili některé úkoly a zadání, které mají. Tak, aby hodnocení za druhé pololetí mohlo být pro ně kladné nebo v rámci jejich možností. Všichni, abychom postoupili dál a mohli od září 2020 začít nový školní rok, protože život se s koronavirem nezastavil.”

Stejný pohled na výuku dětí z druhého stupně mají například v také Havířově. I tam se zaměří na konzultace nebo třídnické hodiny.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy