Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti GOA v Orlové mohli k maturitě i během karantény. Didaktické testy složili v samostatné budově

  • Orlová,

Kvůli nákaze COVID-19, která se prokázala u jedné studentky na orlovském gymnáziu a obchodní akademii, hrozilo, že maturanti nebudou moci složit didaktické zkoušky. V neděli večer se ale dozvěděli dobrou zprávu. Hygiena souhlasila se složením testů v jiné budově.

Ředitel Gymnázia a obchodní akademie v Orlové musel v pátek 11 žákům oznámit, že musí okamžitě zůstat v karanténě. U jedné ze studentek se prokázala nákaza COVID-19. Druhou špatnou zprávou bylo, že nebudou moci v pondělí složit didaktické zkoušky. S tím se maturanti nechtěli smířit.

Pavel Kubínek, ředitel Gymnázia a obchodní akademie Orlová: "Největší problém pro ně byl v tom, že naprostá většina se hlásí na vysokou školu a aby jim vysoká škola uznala středoškolské vzdělání, tak musí předložit maturitní vysvědčení, což by nestihli. A také to, že kdyby náhodou někdo z nich neudělal maturitu na podzim, tak následující opravný termín je až za rok.”

V neděli večer ředitel studentům volal znovu s tím, že našli s krajskou hygienickou stanicí řešení.

Jedenáct studentů, kteří jsou v karanténě, mohlo nakonec složit didaktické testy v budově bývalé obchodní akademie.

Andrea Lipjaková, vedoucí protiepidemického oddělení KHS Karviná: "Pokud splní tu podmínku, že je přivezou rodiče, nebo přijedou vlastním vozem, tak je to možné. Vezměte si, že se intenzivně připravujete k maturitě a dva dny předtím vám někdo řekne, že nepůjdete a půjdete až na podzim. Když to ze strany školy šlo zařídit, že děti mohou být izolované v jiné budově a pedagogové, kteří jsou také v karanténě jsou ochotni tam být, tak v podstatě se to dá takto vyřešit.”

Bývalá škola bude následně po zkouškách dezinfikována.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy