Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MŠ K. Dvořáčka v Orlové chce děti vzdělávat moderně a pořídila jim tablety

  • Orlová,

Mateřská škola K. Dvořáčka v Orlové chce děti vzdělávat moderně a pořídila jim tablety. Zábavnou formou se předškoláci učí správně držet tužku, rozeznávají písmena, ale také zvířata a rostliny.

Chceme učit děti moderně. To si řekli v MŠ K. Dvořáčka a pořídili pro výuku v rámci projektu Šablony II. dvacet tabletů.

Petra Fragsteinová, učitelka MŠ K. Dvořáčka: "Tím, že si děti rozvíjejí především jemnou motoriku v rámci aplikace Písanka, trénujeme správné držení tužky, protože k ipadům náleží i tužky. Dále děti rozvíjí přírodovědné znalosti díky programu na poznávání rostlin, zvířat. Především se vzdělávají předškolní děti, aby si rozvíjely paměťové a logické myšlení. Tím, že si mohou zahrát pexeso, různé kvízy."

Jak děti s vámi spolupracují?

Petra Fragsteinová, učitelka MŠ K. Dvořáčka: “Vesměs dobře, děti to velmi baví, některé více, některé méně, ale snažíme se vždy najít nějaké téma, aby je ta práce bavila. S Ipady pracujme i my paní učitelky, využíváme je ke své práci. Vytváříme různé plakáty, informace pro rodiče."

Máte zpětnou vazbu od rodičů? Co na to říkají?

Petra Fragsteinová, učitelka MŠ K. Dvořáčka: “Máme zpětnou vazbu od rodičů. Právě teď, když byla mateřská škola zavřená z důvodu pandemie, takže jsme mohli komunikovat s rodiči, sdílet některou výuku s dětmi. Takže jsme měli zpětnou vazbu.”
anketa: "Mě nejvíce baví vláčky a lego. Abecedu umím jenom anglickou, jinak umím písmenka.”
anketa: "Já jsem se na ipadu učil písmenka. Ještě mě baví lego a hrát na klavír. V září nastoupím do první třídy."

Mateřinka využívá pro výuku také interaktivní tabuli.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků