Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníkům v Orlové se podařilo zadržet vandaly, zloděje i muže, který vyhrožoval střelnou zbraní

  • Orlová,

Městská policie v Orlové řešila v posledních týdnech několik vážných případů. Zasahovat musela proti muži, který vyhrožoval zbraní, nebo také odhalila vandaly, kteří pomalovali desítky laviček.

Během koronavirové krize strážníci v Orlové zaznamenali v ulicích méně lidí, to ale nahrálo právě vandalům. Dva mladíci pomalovali na šedesát laviček v lesoparku i v jiných částech města.

Martina Kania, zástupce vedoucího MP Orlová: "V podstatě se jedná o dětskou nudu. Připravovali se na to již doma. Byli to dva kamarádi. Materiál měli a jednalo se o asi 60 kusů mobiliáře.”

Strážníkům se také podařilo zadržet muže, kteří navrtávali na parkovišti nádrže aut a kradli benzín.

Michal Třaska, strážník MP Orlová: "Kolega, který obsluhuje kamerový systém, viděl nějakou osobu, která se pohybuje kolem vozidel. Tím pádem nás zavolal, my jsme přijeli na místo, zavolali jsme další hlídku a všechny tři jsme pochytali.”

Nejvážnějším zásahem však byl výjezd k muži, který si přijel do Orlové vyřizovat účty a vyhrožoval střelnou zbraní na chodbě v panelovém domě.

Martina Kania, zástupce vedoucího MP Orlová: "Hlídka na místo přijela, použila donucovací prostředky, byla tam hrozba střelnou zbraní. Po příjezdu na místo strážníci nevěděli jestli se jedná o zbraň střelnou, nebo maketu. Následně bylo zjištěno, že se jedná o airsoftovou zbraň, ale to nemůžete předvídat dopředu.”

Na první pohled ani profesionál nepozná, jestli se jedná o pravou pistoli, airsoftovou, nebo plynovou, jako je tato pistole.

Strážníci vždy k takovým případům jezdí v neprůstřelných vestách a řídí se přesnými postupy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy