Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vražda z Orlové byla překvalifikována na ublížení na zdraví. Útočníkovi byl snížen trest ze 14 na 11 let vězení.

  • Orlová,

Vrchní soud v Olomouci uvěřil 120 kilogramovému Karlu Hanzlovi, že dupáním na hlavu nechtěl usmrtit 48letého muže v Orlové a rozsudek za vraždu zmírnil na ublížení na zdraví. Trest útočníkovi snížil ze 14 let na 11 let vězení.

Nešťastná událost se odehrála loni v létě v hospodě Pod Lipou v Orlové. 48letý muž popíjel pivo venku na zahrádce. U vedlejšího stolu seděl s přítelkyní Karel Hanzl, který se prý najednou na mnohem menšího muže vrhl, strhl ho na zem, kopl do něj a několikrát mu celou vahou svých 120ti kilogramů dupl na hlavu. Muž zraněním podlehl a Hanzl byl obžalován a odsouzen za vraždu na 14 let vězení. Obhajoba se to snažila zvrátit u Vrchního soudu v Olomouci.

Tomáš Milec, obhájce obžalovaného Karla Hanzla: "Navrhoval jsem právní kvalifikaci těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. Nedomnívám se, že bylo prokázáno, že by cílem jednání mého klienta bylo poškozeného usmrtit. Fatální následek mohl nastat tak, že jak byl poškozený stažen z lavice, udeřil se do hlavy."

Vrchní soud nakonec dal obhajobě za pravdu a vraždu překvalifikoval na těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. trest byl snížen ze 14 let za mřížemi na 11.

Stanislav Cik, mluvčí vrchního soudu v Olomouci: "Není možné bez důvodných pochybností dospět k závěru, že byl obžalovaný srozuměn s tím, že předmětným útokem může poškozeného usmrtit." 

Karel Hanzl ale musí pozůstalým zaplatit dohromady přes 2 miliony korun. Trestní sazba za těžké ublížení na zdraví je 8 - 16 let.  Při procesu se Hanzl pouze vymlouval, že si nic nepamatuje a pozůstalým ani nevyjádřil lítost. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy