Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lupič s dlouhým nožem v ruce přepadl čerpací stanici v Orlové

  • Orlová,

S maskou, rukavicemi a dlouhým nožem v ruce vešel doposud neznámý muž na čerpací stanici v Orlové. Prodavačky začal ohrožovat nožem a chtěl všechny peníze a cigarety. Jakmile je dostal, okamžitě utekl. Policie teď žádá veřejnost o pomoc při pátrání.

zdroj videa: Policie ČR

Přepadení se odehrálo v pondělí 28. listopadu před 22. hodinou večer. Lupič si vybral čerpací stanici Shell v Orlové-Lutyni.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Do prostoru čerpací stanice vešel muž maskován kuklou s otvory pro oči a ústa, s kapucí na hlavě a gumovými rukavicemi na rukou. V levé ruce držel nůž a pod pohrůžkou vyžadoval vydání peněz a cigaret. K tomu účelu na pult položil bílou igelitovou tašku."

Obsluha neměla na výběr a raději muži dala všechny peníze, papírové i mince v celkové hodnotě téměř 10 tisíc korun. A několik krabiček cigaret značky WINRSON. Poté se lupič otočil a z prodejny velmi rychle utekl.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "K popisu pachatele můžeme uvést, že byl štíhlý a hodně vysoký (zhruba 190 cm). Na sobě měl kromě již zmíněné kukly a chirurgických rukavic tmavě modrou mikinu, pod kterou měl druhou mikinu s kapucí (tu měl nasazenou na hlavě) a černé tepláky s dvěma bílými pruhy po bocích od kolen ke kotníkům. Na nohou měl černé botasky s bílou nízkou podrážkou a malým bílým znakem NIKE (cca 5 cm dlouhá „fajfka“). Na zádech černý naplněný batoh. Na bílé igelitové tašce byl modrý vzor a nápisy značky Pepco."

Přes otvory v kukle bylo vidět výrazně černé obočí a tmavé oči v kontrastu se světlou pletí. Dalším důležitým markantem byl silný ostravský přízvuk.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Pro dosažení účelu trestního řízení policisté v souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ztotožnění možného pachatele z videozáznamu. Jakákoliv informace související s tímto činem může přispět k jeho objasnění. Pokud máte jakoukoli informaci k muži na videu, sdělte ji na bezplatnou telefonní linku 158, případně na telefon 596 523 333. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme."

V případě, že ho poznáte nebo máte informace o tom, kdo by to mohl být, dejte vědět policii. Za loupežné přepadení běžně hrozí až 10 let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy