Na škole se tak slavilo třeba výtvarnými workshopy. Ale také sportovalo a podobně. Škola otevřela své brány 1. září 1985. Specializace na výtvarnou výchovu přišla si před 10 lety.
Ivo Bojas, ředitel školy: „Proč zrovna výtvarnou výchovu? Protože jsme si řekli, že kolem dětí, ve filmech, v hudbě i v životě je spousty agresivity a že je potřeba tu dětskou duši trochu kultivovat. Ty děti přeci jen nejsou tak otrlé, jak si mnozí myslí."
Každý ročník školy tak nabízí i výtvarně zaměřenou třídu.
Ivo Bojas, ředitel školy: „Děti se věnují kresbě, malbě i vyrábění trojrozměrných věcí, protože v každém dítěti dříme jiný talent a my se jej snažíme podchytit. Máme i keramický kroužek a další."
Škola Ke Studánce ovšem není jen výtvarno a žáci si tam cení i mnohé jiné věci.
Anketa, žáci: 1. „Že jsou tady hodní učitelé." 2. „Líbí se mi tady, že můžu s kamarády chodit o přestávce do bufetu." 3. „Máme tady různé sportovní aktivity." 4. „Baví mne tady kreslení a další výtvarné techniky."
Co všechno tedy ještě škola nabízí?
Ivo Bojas, ředitel školy: „Já bych to krátce charakterizoval, že jsme škola otevřená všemu. I když jsme škola s výtvarným zaměřením, věnujeme se tady všelijakým aktivitám. Máme tady přírodovědnou učebnu plnou živých zvířat, věnujeme se pohybovým aktivitám, máme počítačové učebny, pěvecký sbor, zkrátka nabízíme vše, co by dnešní škola svým žákům nabízet měla."
Budoucnost školy je tedy jasná. Být i nadále moderním zařízením, kde bude mít hlavní slovo výtvarno. O to, že je to správná cesta svědčí i desítky žáků, kteří pak našli uplatnění v oborech, jako je výtvarno, grafika a další.