Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rychvaldské náměstí zaplavili o víkendu veteráni

  • Rychvald,

Pokud jste v sobotu projížděli Rychvaldem na Karvinsku nebo jeho okolím, určitě jste na cestě narazili na nějaké krásné staré auto a nebo historickou motorku. Místní vetrán klub totiž uspořádal na náměstí tradiční setkání milovníků vůně spáleného benzínu a oleje s názvem Rychvald plný veteránů.

Rychvald plný veteránů - to je název akce, kterou už mnoho let pořádá několik nadšenců z Rychvaldu, kteří se rádi ušpiní při opravování historických aut nebo nebo motorek, jež by už bez jejich láskyplné péče dávno skončily ve šrotu. Náměstí doslova zaplavily desítky nádherný strojů. "Je to už jedenáctá akce. Sjíždí se nám tady motorky,ale letos máme i hodně aut,"  vysvětluje starosta Rychvaldu a šéf místního vetrán klubu Milan Starostka.

Na sraz přijeli majitelé veteránů všech možných značek. Mezi nimi i tento vůz Jawa, který má kostru vyrobenou z jasanového dřeva. "Je to dvouválec, dvoutakt, vodou chlazený, šestistovka, takový trabant," směje se majitel vozu.

Samozřejmě přijelo i několik populárních strojů, které mají podle tvaru lidový název "prase" a ve své době byly velmi oblíbené. "Je to poslední model z roku 64 de luxe a k tomu mám i dobovou manželku," představuje šéf veterán klubu.

Nechyběly ani nejrůznější modely a barvy Velorexů, které proslav slavný film s Josefem Abrhámem "Vrchní prchni," "Původní je rám i ta koženka na střeše," popisuje majitel. 

Rychvald plný veteránů doprovázela i dobová hudba reprodukovaná kapelou Klasik a děti se mohly projet i na koni. 
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků