Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poznáte změnu? Rychvaldská ZUŠ po 40 letech prokoukne

  • Rychvald,

Základní umělecká škola v Rychvaldu na Karvinsku se po čtyřiceti letech dočkala generální rekonstrukce. Dokončují se práce na nové fasádě, opravuje se střecha a vyměněna za nové byla i všechna okna. Zásadní změny jsou patrné i uvnitř samotné školy.

V Rychvaldu finišují poslední práce týkající se velké rekonstrukce Základní umělecké školy. Modernizace začala v průběhu května opravou dešťové kanalizace a výměnou septiku. Vlastní rekonstrukce začala o prázdninách.

"Se vyměnilo všechno, podlahy, elektrika, rozvody topení, kotelna, otopná tělesa," pospal práce ředitel ZUŠ Rychvald Radim Plšek.

V současné chvíli se už ukládá nábytek a s pracemi pomáhají i tamní učitelky.

"Jelikož žáci mají už v pondělí nastoupit, tak pomáháme s úklidem, aby se tu všem líbilo a jsme rádi, že jdeme do nového," řekla Petra Šubertová, učitelka

"Máme pěkné vztahy v kolektivu, to prostředí kolem nás přispěje k lepší atmosféře," dodala její kolegyně Kateřina Šmídová.

ZUŠ prošla naposledy generální rekonstrukcí před čtyřiceti lety a modernizaci si už zasloužila.

"Já bych chtěl poděkovat kraji, přidal nám trochu peněz, protože oproti původnímu plánu se nám trochu ty peníze navýšily projekčně. Ta škola, přestože patří kraji, je pro nás velmi důležitá, je vyhlášená, chodí tu spoustu dětí a mají nádherné výsledky," dodal starosta Rychvaldu Milan Starostka.

Venkovní práce budou pokračovat ještě v průběhu září, už jsou vyměněna okna, pokračuje oprava fasády a střechy, upraví se terén kolem. V příštím roce je v plánu druhá etapa, ve které dojde k rekonstrukci přilehlé budovy.

Nahlásit chybu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail