Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První týden ve škole: prvňáčci z Rychvaldu jsou nadšení

  • Rychvald,

První týden nového školního roku uběhl jako voda a většina prvních tříd už po nezbytných organizačních záležitostech a seznamování začala s výukou. Učit se začali i prvňáčci z rychvaldské základní školy zvané Václavka.

Do prvních tříd dvou základních škol v Rychvaldu na Karvinsku usedlo do lavic v letošním školním roce celkem 76 dětí.  15 z nich navštěvuje Základní školu Na Václavu. 

"My jsme zahajovali školní rok tady, na škole Václav, pro mě to byl nostalgický počin, protože jsem tady chodil jako prvňáček, dětem jsme předali dárky a šerpy a přeji jim, ať se jim tu líbí a dobře učí," řekl Milan Starostka, starosta Rychvaldu.

Po krátkém seznamování se školou a organizačních záležitostech se prvňáčci rovnou vrhli do výuky.

"Začaly jsme postupně dvěma třemi hodinami, mají premiéru, poprvé čtyři hodiny, měli jsme už jednoduché cviky na psaní, popisujeme obrázky, cvičili jsme zpívali a děti si vyrobily i aktovky," popsala výuku Hana Niedermertlová, třídní učitelka.

"Těšila jsem se moc do školy, vyráběly jsme aktovky." "Teď spojujeme věci, co patří k sobě, třeba mrak a deštník." "Mě tady baví matematika," svěřili se prvňáčci

Rychvaldská základní škola se specializuje na enviromentální výchovu. Obě školy prochází každým rokem rozsáhlými rekonstrukcemi, například na centrální škole na sídlišti jsou čtyři nové učebny.

"Tady na Václavu jsme dostali z projektu Nadace ČEZ čističky vzduchu, máme novou podlahu v jedné třídě." připomněl ředitel školy Daniel Cigánek.

Zvláštností této školy je, že staré vybavení tady nevyhazují, ale schovávají na školní půdě. Poměrně rozsáhlá sbírka historických pomůcek pak slouží k výstavám nebo vzpomínkovým akcím.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků