Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby v Rychvaldu se nově postarají i o opravu chodníků

  • Rychvald,

Technické služby města Rychvald budou mít nově ve své kompetenci i opravu místních komunikací. Vedení města pro tyto účely nakoupilo potřebnou techniku a rozšířilo počet zaměstnanců. Chodníky se budou opravovat jednodušším systémem, takzvaným in-house zadáváním zakázek.

S nový vedením města přišly změny i v kompetencích místních technických služeb. Nově se pracovníci této organizace začaly podílet i na opravách místních chodníků.

"Jsme změnili přístup k TS a jedeme v takzvaném režimu in-house zakázek. Jsou to výjimky, kdy můžeme dělat takové zakázky, jako je například tento chodník. Vyhýbáme se výběrovým řízením, která jsou zdlouhavá, někdy nám ty firmy vypadnou, takto to máme doma a pod kontrolou," vysvětlil důvody starosta města Rychvald. 

Aby se mohly Technické služby Rychvald pustit do těchto oprav, nakoupilo město i potřebnou techniku a rozšířilo počet kvalifikovaných zaměstnanců. Momentálně se pracovníci pustili do opravy chodníku na ulici Orlovská. Nejdříve se ale museli vypořádat s překážkou, se kterou v projektu nepočítali.

"Po odstranění toho původního materiálu, se odhalil materiál, který je nevhodný pro podloží, takže musíme zhotovit zídku," řekl Lukáš Oprchalský, jednatel TS Rychvald.

Opěrná zídka je nutná, v budoucnu by bez ní mohlo dojít ke zhroucení chodníku.

"Momentálně je hotový výkop, do kterého ukládáme bednění a budeme betonovat tu zídku, aby nový chodník vydržel. Celková délka toho nového chodníku je 400 metrů, nicméně ty šířky jsou různé, Musíme se držet jeho rozměru, je to jen rekonstrukce nemůžeme měnit šířku ani parametry toho chodníku. I přesto, že se vyskytly dílčí problémy, se kterými projektová dokumentace nepočítala, termín dokončení je dán na konec listopadu, počítáme i dříve," dodal Oprchalský.

Rekonstrukci chodníku vítá i obyvatelka města Danuše Stolarčíková, jejíž rodinný dům se nachází v těsné blízkosti komunikace.

"Tady jsem měla předzahrádku, kvetlo mi to, ale bylo to ujeté a dráty z toho trčely, tak jsem ráda, že bude nový chodník," řekl Stolarčíková.

Nový chodník bude ze zámkové dlažby, jeho součástí budou i slepecké prvky. Práce finišují i na ulici Michálkovické, kde se od léta pracuje na zcela novém chodníku v délce necelého kilometru. Ten nechalo město vybudovat kvůli bezpečnosti chodců.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy