Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rychvaldští podpoří dotacemi spolky, sport i kulturu

  • Rychvald,

Sportovní oddíly i zájmové spolky z Rychvaldu mohou i letos počítat s finanční podporou města.

“Zastupitelstvo města bude víceméně rozdělovat částku 980 tisíc korun pro spolky. Z toho 180 tisíc bude pro Základní uměleckou školu Rychvald a 900 tisíc půjde tělovýchovným jednotám. U nás je to Slavoj Rychvald, Baník Rychvald, šachový oddíl a Sokol. Částka je rozdělená tak, jak si víceméně spolky požádaly a bude sloužit především pro mládež, pro mladé sportovce a na nějaké částečné udržování těch jejich objektů,” vysvětlil starosta Rychvaldu Milan Starostka (ANO).

Radnice podpoří také další volnočasové aktivity. 

“Kromě sportu město Rychvald samozřejmě podporuje zájmové spolky, jako třeba kynologie, včelaři, Červený kříž, hasiči, pak je tu spolek rodičů a různé menší seskupení, která pro Rychvald dělají jak v takových víceméně v té kulturní kulturní sféře. Pro ty je vlastně schválen rozpočet ve výši 580 tisíc korun, přičemž 450 tisíc už bylo vyčerpáno a ještě čeká 80 a 50 tisíc na základní uměleckou školu a na Junáka,” uvedl starosta.

S podobnou podporou počítá rychvaldská radnice i pro příští rok, přestože musí myslet na připravované investiční akce, které rozpočet zatíží. 

“Oproti loňskému roku došlo k navýšení těchto dotačních titulů. Myslíme, že letos i v příštích letech budeme potřebovat každou korunu, protože se blíží velké akce jako je kanalizace a další a další investiční akce,” dodal závěrem starosta Milan Starostka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy