Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Rychvaldě budou děti chodit bezpečněji do školy po novém chodníku

  • Rychvald,

Cesta mnoha dětí do Základní školy v Rychvaldě bude bezpečnější. Radnice nechává v těchto dnech postavit nový chodník podél Mírové ulice.

Milan Starostka, starosta Rychvaldu (ANO): “Nacházíme se na Mírové ulici u hřbitova, kde Služby města Rychvaldu, které koronavirová infekce nezastavila v činnosti, takže opravdu toho mají dost. Sekají trávu, k čemuž mají nové nové zařízení, které je rychlejší, takže se ušetřilo spoustu času a peněz. Zbylo vlastně na budování tohoto chodníku, o kterém se dlouho mluví a je vzhledem k bezpečnosti velmi důležitý hlavně pro děti, protože vede od školy na autobusovou zastávku kolem STK, kde se pohybuje poměrně dost vozidel. Bohužel, musíme kácet stromy. Jednak kořeny zasahují do té plochy chodníku, takže kdybychom je nechali stejně by ty stromy uhynuly. Ale už jsou v plánu stromečky, které sem přijdou nové, takže Rychvald o zeleň nepřijde.”

Stavba chodníku je financována z obecního rozpočtu. Mezitím byla dokončena oprava chodníku v Orlovské ulici a radnice připravuje rozšíření parkoviště u mateřské školy v Mírové ulici. Těsně před dokončením je rekonstrukce Domu dětí a mládeže.

Milan Starostka, starosta Rychvaldu (ANO):  “Vnitřní prostory už jsou po rekonstrukci, jsou už se zařízením a dolaďují se před kolaudací. DDM se zatepluje, je to taky těsně už před dokončením, takže jeden úkol splněn.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy