Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V DDM Rychvald získávají místní školáci první praktické zkušenosti s robotikou

  • Rychvald,

Dům dětí a mládeže v Rychvaldě se zapojil do projektu, ve kterém žáci místní základní školy získávají praktické zkušenosti s robotikou. Dům dětí a mládeže má pro své volnočasové kroužky k dispozici moderní vybavení, včetně počítačů, robotických stavebnic nebo 3D tiskáren.

Michaela Kaděrová, učitelka ZŠ Rychvald: “Dneska jsme přišli do DDM a máme tady v rámci předmětu informatika. Žáci se tady učí programovat roboty. Informatiku budou mít v průběhu celého 5. ročníku, ale s roboty se teprve seznamují. Takže jsme požádali DDM a instruktora Marka, který s tím má bohaté zkušenosti, aby si s dětmi programoval a vyzkoušel pracovat s dětmi, které to vlastně dělají poprvé.”

Školáci v malých týmech nejdříve ze stavebnice sestavili stroj, který naučili, jak se má pohybovat. V závěru pak s roboty svedli bitvu.

Sára Anastazovská, žákyně ZŠ Rychvald: “Je to dobré, baví mě to, ale nikdy jsem to ještě nedělala. Sestavili jsme robota a potom jsme ho programovali přes počítač a potom se ti roboti přetlačovali.”
Matěj Grym, žák ZŠ Rychvald: “Sestavili jsme robota, potom na počítači ho nějak naprogramovali a potom jsme zápasili v aréně a asi se mi nejvíc líbilo, jak jsme to sestavovali.”
Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail