Žulová slza bude navždy připomínat tragédii v podzemí dolu ČSM, pietní místo bude v centru Stonavy

  • 12:30,
  • Stonava ,

V prosinci loňského roku zahynulo v podzemí dolu ČSM po výbuchu metanu třináct horníků. Tuto tragickou událost bude navždy připomínat socha ve tvaru Slzy, která byla před pár dny instalována v centru Stonavy.

K výbuchu metanu v podzemí dolu ČSM došlo loni 20. prosince. O život tehdy přišlo třináct horníků. Tuto tragickou událost bude navždy připomínat pomník ve Stonavě.

„Ve Stonavě bude pietní místo, které bude akcentovat tu tragédii, ale bude také vzpomínkou na všechny horníky, kteří v podzemí šachet na Karvinsku přišli o život,“ řekl starosta Stonavy Ondřej Feber

„Přestavenstvo společnosti OKD rozhodlo o tom, že se společně s obcí Stonava budeme podílet na realizaci tohoto pietního místa. Proto jsme zakoupili umělecké dílo, které bude ve Stonavě instalováno,“ dodal mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Autorem sochy ve tvaru slzy je Martin Kuchař. Z žulového kamene ji vytesal před pěti lety na mezinárodním sochařském sympoziu v polské Strzegomi.

„Vždy když pozůstalí na ty své zahynulé blízké příbuzné, tatínky apod., tak se objeví na jejich tvářích slza. Ta socha je proto symbolem toho připomnění si té události a toho, že ten člověk už tady nikdy nebude a chybí,“ řekl autor díla Martin Kuchař.

Stonavská radnice v současné době zajišťuje parkovou úpravu. Slavnostní odhalení sochy proběhne během pietního aktu v pátek 20. prosince, v den prvního výročí tragédie.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků