Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žulová slza bude navždy připomínat tragédii v podzemí dolu ČSM, pietní místo bude v centru Stonavy

  • Stonava,

V prosinci loňského roku zahynulo v podzemí dolu ČSM po výbuchu metanu třináct horníků. Tuto tragickou událost bude navždy připomínat socha ve tvaru Slzy, která byla před pár dny instalována v centru Stonavy.

K výbuchu metanu v podzemí dolu ČSM došlo loni 20. prosince. O život tehdy přišlo třináct horníků. Tuto tragickou událost bude navždy připomínat pomník ve Stonavě.

„Ve Stonavě bude pietní místo, které bude akcentovat tu tragédii, ale bude také vzpomínkou na všechny horníky, kteří v podzemí šachet na Karvinsku přišli o život,“ řekl starosta Stonavy Ondřej Feber

„Přestavenstvo společnosti OKD rozhodlo o tom, že se společně s obcí Stonava budeme podílet na realizaci tohoto pietního místa. Proto jsme zakoupili umělecké dílo, které bude ve Stonavě instalováno,“ dodal mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Autorem sochy ve tvaru slzy je Martin Kuchař. Z žulového kamene ji vytesal před pěti lety na mezinárodním sochařském sympoziu v polské Strzegomi.

„Vždy když pozůstalí na ty své zahynulé blízké příbuzné, tatínky apod., tak se objeví na jejich tvářích slza. Ta socha je proto symbolem toho připomnění si té události a toho, že ten člověk už tady nikdy nebude a chybí,“ řekl autor díla Martin Kuchař.

Stonavská radnice v současné době zajišťuje parkovou úpravu. Slavnostní odhalení sochy proběhne během pietního aktu v pátek 20. prosince, v den prvního výročí tragédie.
BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků