Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavská humanitarní sbírka bude určena pro Ukrajinu

  • Stonava,

Sportovní hala ve Stonavě poskytuje pravidelně dvakrát ročně zázemí pro humanitární sbírku určenou potřebným lidem, zvláště na Zakarpatské Ukrajině. Jak nám potvrdila organizátorka stonavské sbírky, letošní jaro nebude výjimkou, ba naopak. Potřebný sortiment bude rozšířen o další potřebné věci.

Už 11 let pravidelně dvakrát ročně probíhá ve Stonavě humanitární sbírka. V posledních letech je určena pro neziskovou organizaci Textilní banka a humanitární organizaci ADRA. Ve spolupráci s obcí ji organizuje po Anně Wicherkové její dcera Liduše Raticová. Ta po invazi ruských vojsk na Ukrajinu ihned kontaktovala zástupce Textilní banky a zjišťovala aktuální potřeby.

Liduše Raticová, organizátorka stonavské humanitární sbírky: „My jsme kontaktovali pana Folwarczného, který vždycky od nás přebírá vybrané oděvy a on nám v dané chvíli řekl, že momentálně jsou potřebné matrace a spacáky.“

Tento sortiment ale ve Stonavě zejména z kapacitních důvodů nelze sbírat. Proto se paní Raticová rozhodla vyčkat a humanitární sbírku naplánovat na duben.

Liduše Raticová, organizátorka stonavské humanitární sbírky: „My jsme už zjišťovali co je potřeba určitě to bude oblečení pánské, dámské a dětské, především pak teplé ponožky. Abychom neopomenuli zvířata, tak budeme prosit i o nějaké granule apod.“

O přesném datu humanitární sbírky bude veřejnost předem informována mimo jiné i prostřednictvím webových stránek obce Stonava.

Nahlásit chybu


K tématu
Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail