Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavská pouť se blíží, její program bude opět bohatý

  • Stonava,

Jednou z nejvýznamnějších událostí kulturního dění v obci je bezesporu dvoudenní Stonavská pouť. Po dvouleté covidové pauze se ta letošní se uskuteční ve dnech 23. a 24. července.

Tradičně bude zahájena sobotním slavnostním výstřelem z děla před obecním úřadem a v 18.00 hod. O půl sedmé večer pak proběhne soutěž v kosení trávy klasickou kosou. V sobotu si ale přijdou na své i příznivci sportu. V místní sportovní hale se odehraje od 9.00 hod. další ročník florbalového turnaje Bernard cup.

Nedělní kulturní program zahájí ve 14.00 hod. v parku u Domu PZKO hornická kapela. V 16.30 hod. se můžete těšit na vystoupení revivalu Petra Muka a v 19.00 hod. pak na koncert Olgy Lounové.

Celkovou atmosféru poutě jistě obohatí množství stánků a hlavně lunapark U Černého korzára, který neodmyslitelně ke stonavské pouti patří. V římskokatolickém kostele svaté Máří Magdalény budou slouženy mše svaté a to jak v českém, tak i v polském jazyce. Závěr letošní Stonavské poutě bude patřit nedělnímu tradičnímu ohňostroji. Nad Stonavou se rozzáří ve 22.00 hod.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy