Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Stonavě se setkali zasloužilí hasiči

Stonava |

V hasičské zbrojnici na Novém Světě se uskutečnilo letošní setkání zasloužilých hasičů. Ti nejen zhodnotili svou činnost za uplynulé období, ale slavnostně mezi sebe přijali i nové členy, kterým byl titul zasloužilý hasič udělen letos v Přibyslavi.

Titul "Zasloužilý hasič" je výběrové vyznamenání, které se uděluje členům sboru dobrovolných hasičů starším 65 let, kteří svou celoživotní prací přispěli k rozvoji dobrovolného hasičstva. Zasloužilí hasiči z okresu Karviná svou práci zhodnotili na aktivu, který se uskutečnil ve Stonavě. Zázemí jim poskytl místní sbor dobrovolných hasičů ve své požární zbrojnici.

Tomáš Stefan, náměstek starosty KSH MSK: „Kdybyste viděl tu činnost zasloužilých dobrovolných hasičů, to jsou stále ještě aktivní lidé, kteří v těch sborech pomáhají těm mladším a předávají jim veškeré své znalosti.“

V letošním roce Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska oslavuje 50. výročí založení celostátní hry Plamen. U té příležitosti byly vydány pamětní plaketky, které byly slavnostně předány těm, kteří svůj hasičský život zasvětili právě práci s mládeží. Jedním z nich je Milan Mencer. Jemu, stejně jako jeho dvěma kolegům byl navíc udělen titul významný hasič krajského sdružení Moravskoslezského kraje a to na základě své stálé aktivní činnosti.

Milan Mencer, vedoucí aktivu zasloužilých hasičů OS Karviná: „Jsem hasičem od svých 15 let, takže celý život jsem byl hasičem a co mi to dalo? Pomoc občanům při záchraně majetku, osob atd.“
Tomáš Stefan, náměstek starosty KSH MSK: „Zasloužilý hasič je vlastně nejvyšší vyznamenání, které uděluje ústředí, ale titul významný hasič je krajské vyznamenání. To si zaslouží za tu svou aktivní činnost, kterou stále ještě dělají.“

Slavnostního aktivu zasloužilých hasičů se zúčastnil ředitel karvinského územního odboru HZS MSK, který si práce dobrovolných hasičů nesmírně váží.

Ivo Pieter. ředitel karvinského územního odboru HZS MSK: „Já vždycky říkám na podobných akcích, že bez dobrovolných hasičů by to nešlo. Už jenom tím, že jich je mnohem víc než nás a podílejí se na výjezdové činnosti.“

Dobrovolní hasiči participují zhruba na 40% všech událostí, ke kterým jsou hasiči povoláni. Týká se to i stonavské výjezdové jednotky, která je stejně jako celý místní hasičský spolek dlouhodobě podporován vedením obce.

Ondřej Feber (ANO), starosta Stonavy: „My jsme několikrát rekonstruovali, modernizovali tyto prostory, auta jsme kupovali a v současné době jsme jim pomohli při získání dotace, takže ta spolupráce je neformální, je pěkná a já jsem rád, že se naši hasiči mohli pochlubit těmi prostory, a že se tady taková důležitá akce konala.“
Nahlásit chybu


K tématu

Řidič kamionu z nehody na Třinecku zemřel v nemocnici

16. dubna 2023 8:59 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Sobotní čelní střet dvou kamionů na Třinecku má tragický konec. Těžce zraněný 50letý řidič zemřel po leteckém transportu v ostravské fakultní nemocnici. Řidič, kterému měla za jízdy prasknout pneumatika, skončil v policejní cele.

Hasiči cvičili záchranu osob z lanové dráhy na Javorový vrch

15. dubna 2023 19:48 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V uplynulých dnech se lezecké skupiny všech tří směn z hasičské stanice ve Frýdku-Místku zapojily do výcviku v záchraně osob z lanové dráhy. Tentokrát hasiči využili lanovku z Oldřichovic na Javorový vrch.

Požár zahradní chatky ve Veřovicích způsobil škodu za 200 tisíc

15. dubna 2023 20:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu ráno u požáru zahradní chatky ve Veřovicích na Novojičínsku. Hasiči vynesli dvě tlakové lahve a požár uhasili. Škoda je odhadnuta na 200 tisíc korun.


Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Baník Karvinou neporazil, i když dvakrát vedl

Dnes 9:56 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

Je dost možné, že 12 a půl tisíce fanoušků Baníku Ostrava vidělo na vlastní oči gól roku. Brazilec Everton jej vstřelil z vlastní poloviny hřiště. Ani tento skvostný počin ale na vítězství Ostravanů proti Karviné nestačil. Derby skončilo remízou 2:2.

V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Aktuálně z Karviné: Další dopravní omezení ve městě, pozvánka na akci Den Země

13. dubna 2024 17:14 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od příštího týdne začnou další dopravní komplikace ve městě. Statutární město Karviná pořádá ve čtvrtek 18. dubna na Masarykově náměstí ve Fryštátě Den Země.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

V Karviné proběhly zápisy do 1. tříd základních škol

13. dubna 2024 15:48 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Tento týden se na základních školách konaly zápisy do prvních tříd. V té době jsme s kamerou vyrazili za budoucími prvňáčky na Základní školu U Studny, kde na ně netrpělivě čekali učitelé. Byli zvědaví, co všechno předškoláci umí a zda se do školy těší.

Studentky karvinského gymnázia uspěly ve výzvě Daruj srdce, obdarovaly organizaci Modrý kříž

13. dubna 2024 13:31 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Studentky karvinského gymnázia uspěly v projektu Daruj srdce Nadace Olgy Havlové. Díky tomu mohly věnovat finanční dar organizaci, kterou si samy vybraly.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

Ve Stonavě se setkali zasloužilí hasiči
Vydáno 24. srpna 2022 16:19, Stonava, Jiří Brzóska
V hasičské zbrojnici na Novém Světě se uskutečnilo letošní setkání zasloužilých hasičů. Ti nejen zhodnotili svou činnost za uplynulé období, ale slavnostně mezi sebe přijali i nové členy, kterým byl titul zasloužilý hasič udělen letos v Přibyslavi.

Titul "Zasloužilý hasič" je výběrové vyznamenání, které se uděluje členům sboru dobrovolných hasičů starším 65 let, kteří svou celoživotní prací přispěli k rozvoji dobrovolného hasičstva. Zasloužilí hasiči z okresu Karviná svou práci zhodnotili na aktivu, který se uskutečnil ve Stonavě. Zázemí jim poskytl místní sbor dobrovolných hasičů ve své požární zbrojnici.

Tomáš Stefan, náměstek starosty KSH MSK: „Kdybyste viděl tu činnost zasloužilých dobrovolných hasičů, to jsou stále ještě aktivní lidé, kteří v těch sborech pomáhají těm mladším a předávají jim veškeré své znalosti.“

V letošním roce Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska oslavuje 50. výročí založení celostátní hry Plamen. U té příležitosti byly vydány pamětní plaketky, které byly slavnostně předány těm, kteří svůj hasičský život zasvětili právě práci s mládeží. Jedním z nich je Milan Mencer. Jemu, stejně jako jeho dvěma kolegům byl navíc udělen titul významný hasič krajského sdružení Moravskoslezského kraje a to na základě své stálé aktivní činnosti.

Milan Mencer, vedoucí aktivu zasloužilých hasičů OS Karviná: „Jsem hasičem od svých 15 let, takže celý život jsem byl hasičem a co mi to dalo? Pomoc občanům při záchraně majetku, osob atd.“
Tomáš Stefan, náměstek starosty KSH MSK: „Zasloužilý hasič je vlastně nejvyšší vyznamenání, které uděluje ústředí, ale titul významný hasič je krajské vyznamenání. To si zaslouží za tu svou aktivní činnost, kterou stále ještě dělají.“

Slavnostního aktivu zasloužilých hasičů se zúčastnil ředitel karvinského územního odboru HZS MSK, který si práce dobrovolných hasičů nesmírně váží.

Ivo Pieter. ředitel karvinského územního odboru HZS MSK: „Já vždycky říkám na podobných akcích, že bez dobrovolných hasičů by to nešlo. Už jenom tím, že jich je mnohem víc než nás a podílejí se na výjezdové činnosti.“

Dobrovolní hasiči participují zhruba na 40% všech událostí, ke kterým jsou hasiči povoláni. Týká se to i stonavské výjezdové jednotky, která je stejně jako celý místní hasičský spolek dlouhodobě podporován vedením obce.

Ondřej Feber (ANO), starosta Stonavy: „My jsme několikrát rekonstruovali, modernizovali tyto prostory, auta jsme kupovali a v současné době jsme jim pomohli při získání dotace, takže ta spolupráce je neformální, je pěkná a já jsem rád, že se naši hasiči mohli pochlubit těmi prostory, a že se tady taková důležitá akce konala.“
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/stonava/11000032980/ve-stonave-se-setkali-zaslouzili-hasici