Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Těrlicku finišuje stavba nové sportovní haly. Má i lezeckou stěnu s nastavitelným sklonem

  • Těrlicko,

V centru Těrlicka v těchto dnech probíhají poslední dokončovací práce na stavbě nové sportovní haly. Ta bude už brzy sloužit nejen místní základní škole, ale také sportovním klubům a veřejnosti.

Nová sportovní hala v Těrlicku je těsně před dokončením. Práce započaly loni v červenci a hotovo by mělo být do konce letošního června. 

“Slavnosti otevření haly plánujeme na 1. září za přítomnosti občanů Těrlicka. Hala bude sloužit jednak pro potřeby školy a potom také potřeby těrlických klubů a hlavně pro naše fotbalisty, protože ti dosud neměli kde trénovat. Celá tato stavba vlastně probíhá ve spolupráci s fotbalovým klubem Těrlicko. Celkové náklady se pohybují okolo 75 milionů korun. Část máme financováno z dotace, zbytek doplácíme z rozpočtu obce. 

Těrličtí nepochybují o tom, že hala bude využita na sto procent. 

Na otevření haly se těší veškeré kluby z Těrlicka, protože stará tělocvična je velmi malá a nelze tam realizovat sporty na standardní úrovni. V hale bude také lezecká stěna, která bude široká 20 metrů a vysoká 8 metrů. Bude tam i boulderová stěna pro nejmenší děti, které se mohou učit zdolávat stěny,” řekl starosta Těrlicka Martin Polášek (NEZ). 

“V areálu sportovní haly se nachází přes 30 parkovacích míst, z toho některé jsou pro imobilní občany. Celá hala je umístěna v intravilánu, proto bylo nutné vybudovat opěrné stěny. Hala je samozřejmě provedena s bezbariérovým přístupem, aby to plně odpovídalo aktuálním standardům,” uvedl autor projektu a technický dozor investora Pavel Srkal. 

Zajímavostí sportovní haly v Těrlicku je její energetické zázemí. Kogenerační jednotka bude z plynu vyrábět teplo pro halu a přebytky elektrické energie bude obec prodávat do sítě.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků