Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obec přikoupila pozemky, malí fotbalisté z Těrlicka by se měli dočkat nového hřiště

  • Těrlicko,

V Těrlicku mají hodně fotbalistů a jen jedno hřiště. Pod náporem hráčů tráva trpí. Aby mohli všichni trénovat a hrát zápasy, musí obec vybudovat další hřiště, které bude sloužit k tréninku a zápasům nejmenších fotbalistů.

Jedno fotbalové hřiště v Těrlicku už početné hráčské základně nestačí. Travnatá plocha trpí a v sezoně se ji jen stěží daří udržet v použitelném stavu. Obci se po několika letech vyjednávání podařilo získat pozemky v sousedství, na kterých vznikne menší travnaté hřiště a poblíž přehrady navíc i další sportoviště.

“Tyto pozemky částečně patří obci, částečně Lesům České republiky a částečně Povodí Odry. Po několika letech jednání jsme došli k úspěšnému ukončení těchto jednání a 27. května na zastupitelstvu schválíme kupní smlouvy a tímto se tyto pozemky stanou majetkem obce Těrlicko. To znamená, že na těchto pozemcích chceme vybudovat dětské fotbalové hřiště, které má menší rozměry. Jedná se o hřiště, které by mělo splňovat rozměry pro soutěže,” řekl starosta Těrlicka Martin Polášek (NEZ).

Fotbalový klub už na nové hřiště netrpělivě čeká.

“Tréninkové hřiště bude sloužit pro všechny členy klubu a tím se hodně ušetří hlavní hřiště. Protože my to hřiště využíváme na 200 procent. Denně tam trénuje 100 lidí a o víkendech se na něm hrají utkání. Za horšího počasí se to hřiště ničí,” vysvětlil předseda FK Těrlicko Miroslav Futerko.

Společně s fotbalovým hřištěm vznikne i další sportoviště.

Na místě, které tady zbude bychom chtěli vybudovat ještě další sportovní aktivity. Výhledově se jedná o pumptrackovou dráhu pro kola a nebo ještě něco dalšího. To uvidíme , jaké budou nápady občanů, případně sportovních klubů. Ale důležité je, že se máme kde začít rozvíjet a kde prostě můžeme realizovat další aktivity. Tento areál má výhodu v tom, že se stále nachází poblíž centra Těrlicka, je zde velmi dobrá možnost pro zaparkování a celková výměra plochy, kterou získáme, bude zhruba kolem 6000 metrů čtverečních. To znamená, že je skutečně dostatečná na to, abychom tady tyto aktivity mohli rozvíjet,” dodal starosta Polášek.

Pokud půjde vše dobře, nové sportoviště by mělo být k dispozici do tří let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy