Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těrlická radnice se snaží zvýšit podíl tříděného odpadu

  • Těrlicko,

Obyvatelé Těrlicka a také rekreanti se stále více zlepšují v třídění komunálního odpadu. Radnice jim vychází vstříc a zvyšuje počet kontejnerů pro jednotlivé druhy odpadu.

Kontejnery pro tříděný odpad jsou umístěné buď přímo u domů, nebo v krátké docházkové vzdálenosti. Nebezpečný odpad, pneumatiky, lednice a mnoho jiných nepotřebných věcí mohou lidé odevzdávat zadarmo ve sběrném dvoře. Ten je otevřen každý den v týdnu.

Martin Polášek (NEZÁVISLÍ - Těrlická koalice), starosta Těrlicka: “Obec Těrlicko neustále rozšiřuje a zkvalitňuje systém sběru odpadu, a to jak tříděného tak netříděného. To znamená, rozšiřujeme místa s popelnicemi na plast, papír, sklo, oleje i kovy a další místa se průběžně po obci dodělávají na přání občanů a osadních výborů.”

Pořádek chce mít radnice také v rekreační oblasti kolem přehrady a v chatových osadách.

Martin Polášek (NEZÁVISLÍ - Těrlická koalice), starosta Těrlicka: “Samozřejmě i chataři můžou využívat náš sběrný dvůr. Zřizujeme pro ně také tato sběrná místa pro tříděný odpad a děláme vše proto, aby nám v obci nevznikaly černé skládky.”

Podle množství vyváženého odpadu má obec přehled o tom, jak se lidé ve třídění zlepšují.

Vzhledem ke zvyšující se ceně za ukládání odpadu na skládky, má obec zájem ještě více zvyšovat podíl tříděného odpadu. Ten se následně prodává jako surovina k dalšímu zpracování.

Martin Polášek (NEZÁVISLÍ - Těrlická koalice), starosta Těrlicka: “Každý rok dosahujeme mírného zlepšení v třídění a díky tomu můžeme náklady pro občany, respektive netlačí nás to na enormní zvyšování ceny pro občany.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy