Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

S mladými fotbalisty si přijel zatrénovat Radim Řezník z FC Viktoria Plzeň, přivezl jim ukázat i letošní pohár

  • Těrlicko,

Netradiční zpestření tréninku čekalo na mladé fotbalisty z Těrlicka. Povzbudit je přijel místní odchovanec a současný hráč plzeňské Viktorky Radim Řezník a přivezl také mistrovský pohár.

Radim Řezník, fotbalista FC Viktoria Plzeň: “Já jsem rád, protože vlastně tady odsud pocházím, mám tady vlastně pořád rodiče, takže když v Plzni máme volno, tak se tady rádi vracíme a teď to vyšlo, takže když jsme vyhráli titul, tak jsem rád, že jsem ten pohár mohl přivézt a ukázat tady lidem v Těrlicku. Nechci říct, že to u nás nikdo nečekal, ale šli jsme si zatím a jsme rádi, že jsme to zvládli. Takže zase pro Plzeň jsme vrátili pohár tam, kde patří a jsme strašně rádi, že to takhle dopadlo."
Tomáš Ptáček, předseda FK Těrlicko: “My jsme jako klub rádi, že se Radim Řezník při návštěvě domova, protože pochází odsud a je odchovancem klubu, přivezl pohár. A snad se i stane vzorem, který potom můžeme používat při výchově a při motivaci těch dětí, aby hrály. A samozřejmě věříme i v to, že když to uvidí jiné děti, tak přijdou a zkusí ten fotbal nebo i sport celkově nějakým způsobem provozovat, tak aby to někam dotáhly. Samozřejmě cesta je dlouhá a trnitá, ale my věříme, že tady dneska běhá možná nějaký nový Radim Řezník.”
Radim Řezník, fotbalista FC Viktoria Plzeň: “Začínal jsem tady v Těrlicku, potom jsem šel na hostování do Karviné. Z Karviné po půl roce do Baníku, tam jsem vlastně byl od 11 let do 22. V 17 si mě vytáhl trenér Večeřa a začal jsem hrát ligu. Ve 22 jsem přestoupil do Plzně a teď jsem tam doteď. A teď jsem se vrátil zpátky do Těrlicka s pohárem… Jde o to, aby to ty děti prostě bavilo a to je prostě základ. A asi potom v tom pozdějším věku, když se vidí, že na to ti kluci mají. A základ je, aby je rodiče podporovali a hlavně říkám, aby je to bavilo."
Nahlásit chybu


K tématu
TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail