Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Těrlické přehradě se utopil třiapadesátiletý muž

  • Těrlicko,

Policisté a záchranáři bojovali v pátek odpoledne o život 53letého muže u přehrady Těrlicko. Jeho bezvládné tělo vytáhli z vody po více než pěti minutách. Bohužel i přes intenzivní pokusy o záchranu musela lékařka nakonec prohlásit muže za mrtvého. Záchranáři proto varují, aby byli lidé u vody v létě velmi opatrní.

Operační středisko bylo o události v obci Horní Těrlicko informováno po půl druhé. K zásahu byla vyslána posádka rychlé lékařské pomoci z Havířova. Třiapadesátiletý muž měl být podle informací svědků pod hladinou více než pět minut, možná dokonce i deset, než se ho podařilo vytáhnout z vody.

Lukáš Humpl, mluvčí HZS MSK: "V okamžiku příjezdu týmu ZZS nejevil žádné známky života a první pomoc mu poskytovali laičtí zachránci spolu s policisty. Posádka dále pokračovala ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací. Ani odborná přednemocniční neodkladná péče však nevedla k obnovení krevního oběhu a zasahující lékařka byla nakonec nucena konstatovat smrt postiženého."

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v Moravskoslezském kraji jen během posledního týdne u dalších dvou případů, kdy se lidé bohužel utopili.

Lukáš Humpl, mluvčí HZS MSK: "Na místě je proto varování před přeceňováním vlastních sil při plavání, stejně jako před rizikem nedostatečného dozoru nad malými dětmi v blízkosti vodních ploch a bazénů. Velkým nebezpečím je při koupání a plavání také ovlivnění alkoholem."
Nahlásit chybu


K tématu
Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail