Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvňáci zachránili školu v Hradišti, do malotřídky se jich letos přihlásilo deset

  • Těrlicko,

Skutečně slavnostní průběh mělo vítání prvňáčků v malotřídce v těrlickém Hradišti. Starší spolužáci si pro ně připravili i krátké vystoupení.

Anna Mašinská (NEZÁVISLÍ - Těrlická koalice), místostarostka Těrlicka: “Této škole hrozilo uzavření a já jsem moc ráda, že nám rodiče dali důvěru a poslali sem 10 prvňáků. Je to po dlouhé době naplnění první třídy této nádherné základní škole v Hradišti.”


Elen, žákyně 1. třídy ZŠ Těrlicko-Hradiště: “Já jsem se těšila do školy učit se písmenka a psát.”
Šimon, žák 1. třídy ZŠ Těrlicko-Hradiště: “Nejvíc se těším na čtení.”
Jiří Jekl, ředitel ZŠ a MŠ Těrlicko: “Začátek školního roku je ve znamení velkého počtu prvňáčků, kteří se přihlásili do naší školy. Jen v Hradišti jich máme 10, což je opravdu možná i historický rekord. dalších více než 40 prvňáčků máme na velké škole v Těrlicku, takže opravdu děti přibývají. A to i ukrajinské děti, které se nám hlásily hlavně přes letní prázdniny. vysoký stav není pouze v prvních ročnících, ale i naše družina, která má kapacitu 90 dětí, je plně obsazená. Přibyla nám jedna asistentka pedagoga a v tom konečném součtu počet dětí, které dochází na Základní a mateřskou školu v Těrlicku stoupá. Pokud jde o školní rok, tak nepůjdeme pod vlivem pana ministra, že by naše škola začínala vyučování v 9 hodin. Jsem konzervativní a držíme se obvyklého začátku v 7.35.”
Martin Polášek (NEZÁVISLÍ - Těrlická koalice), starosta Těrlicka: “Školství je pro současné vedení obce prioritou. Stále investujeme do rozvoje škol. V loňském roce jsme vybudovali bezbariérový přístup polské škole a vybudovala se nová školní zahrada v Hradišti. I v letošním školním roce předpokládáme investice do všech budov škol.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy